Ranieri: Az állóképesség a legfontosabb

Ranieri elégedett a tegnap esti barátságos mérkőzésen aratott győzelemmel, és elmondta azt is, hogy a felkészülés korai szakaszában a legfontosabb a megfelelő állóképesség megszerzése.

A Zebrák a többi olasz klubhoz képest korán megkezdték a felkészülésüket, mivel a csapat érdekelt a BL előselejtezőiben. A tegnap esti felkészülési mérkőzés során a Bianconeri 2-1 arányban győzedelmeskedett a Brondby felett.

„Jó nyerni, mert növeli a morált” - nyilatkozta a Juventus Channelnek Ranieri

„Ebben a szakaszban fontos, hogy időt töltsünk a pályán és megtaláljuk a ritmusunkat; nálunk fittebb ellenfelekkel mérkőzünk, ők már elkezdték a bajnokságukat és az UEFA Kupa szereplést. A srácok lazítottak utána egy pár percet és ezt nagyon jól tették. Már megfigyeltem egy-két pozitív dolgot, ezeket kell megerősíteniük a következő pár mérkőzésen.”

A Juventus következő próbatételére Németországban kerül sor szombaton, a Dortmund ellen, és Ranieri elmondta, hogy tervezi Del Piero és Camoranesi bevetését is.

„Azt tervezem, hogy Camoranesi és Del Piero is játszik pár percet szombaton a Borussia Dortmund ellen, akik ma Német Szuper Kupa döntőt játszottak.”