A FIGC bocsánatkérést vár

Giancarlo Abete, a FIGC elnöke azt várja, hogy az UEFA illetékesei a nyilvánosság előtt ismerjék el, hogy Luca Toni gólját tévesen érvénytelenítették les miatt.

"Úgy vettem észre, hogy az UEFA legmagasabb szintű vezetői is igyekeztek megerősíteni, hogy Ruud Van Nistelrooy gólja érvényes volt. Ebből arra következtetek, nem lesz azzal sem problémájuk, hogy a tegnap esti hibákat elismerjék. Elég furcsa lenne, ha nem így tennének."

FIGC

A Hollandia elleni 3-0-ás vereség utáni indulatok még inkább felerősödtek, amikor az UEFA is a játékvezetőnek adott igazat, és jogosnak ítélte Ruud Van Nistelrooy gólját. Christian Panuccit aktív játékosnak minősítették, pedig sérülés miatt került a földre. Azonban Luca Toni gólja még ennél is egyértelműbb volt.

"Azt várom az UEFA-tól, hogy kivizsgálják az esetet, és legyenek következetesek. Ha felelősséget vállalnak a játékvezetők döntéseiért, akkor a helyes és a helytelen ítéletekért is felelősséggel tartoznak. Nem tehetik meg, hogy csak akkor állnak a nyilvánosság elé, ha az a kedvükre van. Ha a szünetre 1-0-ás előnnyel mehettünk volna, minden másképp alakul. Hogy őszinte legyek, a bíró döntései legtöbbször nem nekünk kedveztek: a gólunk például érvényes volt, míg Románia büntetője finoman szólva is kétséges. Ettől függetlenül dicséret illeti a csapatot a jó teljesítményért, és most már a Franciaország elleni mérkőzésre kell koncentrálnunk."

Az 1-1-es döntetlen még nem jelenti Olaszország automatikus kiesését, de az utolsó forduló előtt Románia a legesélyesebb 2 pontjával, ráadásul ők a már továbbjutott Hollandia ellen lépnek pályára.

blake11 2008.06.14. 13:07:51

én nem toom,hogy van ez de szerintem amiket mondanak ki így-ki úgy mondja nem mondok az esetről semmit-ismerem a focit de nem ennyire részletesen kihegyezve

Tommec 2008.06.14. 13:15:07

Nem csak ez a 2 eset volt furcsa az EB-n, hanem ezen kívül még számtalan más is! A bírók folyamatosan tévednek, és ezt a csapatok és a szurkolók sínylik meg! Szerintem itt a háttérben üzlet van, nem futball...

Ismeretlen_76557 2008.06.14. 13:27:58

Legutóbb a 2002-s vb során volt ennyire feltűnő, hogy bizonyos csapatok nem nyerhetnek...A románok elleni meccset elnézve végig az volt az érzésem, hogy akármit csinálhatnak az olaszok, nem engedik őket nyerni. Biztos, hogy valamilyen sportdiplomáciai vagy üzleti érdek húzódik meg a háttérben, naiv az, aki ennyi esetet véletlennek minősit.

Ismeretlen_74763 2008.06.14. 15:55:44

azt hiszem ideje lenne újra napirendre venni a videóbíró témát, persze nem korlátlan mennyiségben, 1 videóbírózás 1 cserébe fájna pl...

babo410 2008.06.14. 19:36:08

Na ez avideóbíró a fociban lehetetlen lenne, mert más sportokban is sokat vacakolnak vele, így akár 105 percre is nőhet egy meccs, ami kicsit hosszú lenne, pláne, hogy 15 percesa szünet is. De, ha maximáljuk, hogy minden csapat mndjuk kap 2 videóbíró lehetőséget, és elvesznek egy cserét, úgy lehet jó is, csak hosszú.

Ricsman 2008.06.15. 00:13:15

Én is pont a videóbírót emlegettem fel... Szerintem abszolút ráférne a sportágra, mert azt egy dolog, hogy a bíró is ember és tévedhet dumával óvják őket mindig, de kezd unalmas lenni, hogy lassan minden meccsbe rosszul nyúlnak bele (legalábbis itt az EB-n igen nagy arányban)... A játékidő nem hosszabbodna meg ennyivel sztem. Én olyan "sólyomszemes" megoldásra gondoltam, mint a nagy tenisz tornákon. Minden játékosnak van X lehetősége szettenként kikérni. Itt is lehetne pl félidőnként 1-1 vagy 2-2, de a cserékben ezért nem kéne sztem büntetni (levonni). Lehetne igen gyors is az eljárás, pl simán visszanézik a tv-s közvetítésből... ez pillanatok alatt megvan ugyebár. Ennyi lenne az egész, mindenki boldog. :D Igazam van, vagy igazam van? :D Forza Azurri!

vizi8 2008.06.15. 10:40:18

Ne tudom hova írjam, így hát ide. Ha Mellberg ezt a formáját hozza int tegnap, nem lesz gond jövőre a védelemben középen.

Edgár 2008.06.15. 10:49:07

igen Mellberg elég stabil volt tegnap, de nekem Grygera játéka is tetszett a portugálok ellen. Egyszer lekéste C.Ronaldot, abból rúgta a gólt is, de amúgy sztem jól teljesített és Chiellini is.

vizi8 2008.06.15. 10:59:19

Egyetértek Edgárral, kezd magáratalálni Grygera is, már csak a balhátvéd posz a kérdéses, a védelemben.

juvem 2008.06.15. 12:04:37

de ceglie balhátvéd nem?*-) molinaronál biztos jobb lesz:D de még lesz igazuolás lehet oda is igazolunk

Matee 2008.06.15. 12:33:14

Mellberg-re én is felfigyeltem, nagyon magabiztos volt, mindenhol feltünk és szerelt. Grygera is a cseh válogatott egyik oszlopa, mondjuk nekem Ujfalusinak is nagyon tetszett a játéka, de róla már lemaradtunk sajnos. Szerintem a védelem közepe szinte megvan, bár kéne 1 embert még igazolni, meg bal szélre is, szerintem Grosso-t kéne leigazolni.

vizi8 2008.06.15. 13:41:51

Újfalusi az első meccsen csak kereste a labdát. Viszont a videóbíró a legjobb megoldás, és ott van a 4. bíró aki így nem lenne annyira háttérben, és gyorsítaná a játékot. Beszélőke úgyis van náluk, így rögtön tuná mondani a dolgokat.

Babo410 2008.06.15. 19:34:27

Mondjuk, ha a 4. bíró nézi vissza, és egy lehetőségre max 3-5 percet adnak úgy, hogy mindkét csapatnak félidőnként van 1-1 lehetősége, úgy jó lehet. Ha belegondolok, hogy a televíziók így is kb 2 órával számolnak egy meccsre, akkor a csapatonként két ötperces videóbíró belefér. Akkor mondjuk mind a két félidőben hosszabbítanak 5 percet, az 100 perc. Ez nem rossz. Így jó ötlet. Ezzel a módszerrel nem lehetett volna Calciopoli sem, mert azzonnal kisült volna, hogy a bíró hibázott. De a Napolit is megverhettük volna, stb. Jó lenne a videóbíró, csak maximalizálni kell, hogy a meccsből ne menjen el sok idő.

Juvetto 2008.06.16. 09:50:33

Nincs határozottan eldöntött véleményem a videobíróval kapcsolatban. Ez a sportág mindíg is a kezdetektől számolt a "járulékos problémákkal". Emellett meg ott van, hogy haladni nem árt a korral, és ez a feltűnően sok játékvezetői-asszisztensi tévedés már valóban okot adhat komolyabban elmélkedni a dolgon. Egyébként szerintem a focánál halmozottan nehezebb volna bevezetni a videobírót...gondolok itt arra, hogy pl.az NFL-ben ugye egyetlen osztály van(nincs "NB2", megye, stb.), meg az egyetemi bajnokság. Na már most enyhén szólva is eléggé profi az egésznek a háttere. A labdarúgásnál más a szitu, mivel itt országonként változóan, de több szinten zajlik a sporttevékenység(ugyebár első, másod, harmad...tized osztály). És itt van a kutya elásva! Mivel ennek a hátterét, "infrastruktúráját" azonos minőségben kiépíteni most azt mondom lehetetlen lenne! Vagy ennek nem kellene a sportág egészét érintenie, hanem mondjuk csak mindenhol az első osztályban bevezetni? A cserék számát szerintem semmiképpen sem lenne szabad befolyásolnia majd, amennyiben bármely osztályban is bevezetésre kerülne. Félidőnként 1-1 lehetőség reális lehetne(ha az az eset épp sólyomszemes, akkor értelem szerűen az az alkalom el is vészne). A sólyomszem amúgy meg a gólvonalas bent volt-nem volt eseteknél lenne használható, tehát az nem lehet azonos a videobíróval azt hiszem. Bocsi, hogy nem voltam rövid! :) FORZA JUVE!!! FORZA ITALIA!!!