Négy gól a Biellese ellen

A magyar - olasz mérkőzésen kívül volt ugye egy másik találkozó is tegnap, ám ezt érthetően nem övezte akkora figyelem, mint a válogatottak találkozóját. A Juventus - Biellese mérkőzésről van szó, mely során a Bianconeri utolsó alkalommal lépett pályára a hétvégi idénnyitó előtt. A meccs előtt mutatták be a 2007/08-as szezon hivatalos mezeit is.

Camoranesi a pályán

A mérkőzés elég egyértelműen alakult. Villar Perosában, zuhogó esőben, de rengeteg szurkoló előtt a Juventus 4-0 arányban győzedelmeskedett a Biellese (Serie D) felett, köszönhetően Palladino és Nedved első félidőben, valamint Legrottaglie (csodálatos ollózott gól) és Bottone második félidőben szerzett góljainak.

A Juventus részéről számos hiányzó akadt, hiszen több játékos is hazája válogatottjában szerepelt, míg Birindelli, Iaquinta és Criscito azért nem léphetett pályára, hogy elkerüljék a komolyabb sérüléseket. Ám Ranierinek ezután több dolgot is meg kell majd fontolnia a csapat összeállításánál, ugyanis a visszatérő Camoranesi (a szamuráj) már most nagyszerű teljesítményt nyújtott. Az olasz/argentín középpályás 45 percet töltött a pályán, jó formában játszott belső középpályásként, és egy fejessel még a kapufát is eltalálta.

A Ranieri a következő összeállításban küldte pályára a csapatot:

Belardi; Szalihamidzsics, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro; Nocerino, Camoranesi, Zanetti, Nedved; Palladino, Olivera.

A második félidő elején Camoranesi, Zanetti és Nedved helyére a fiatal Castiglia, Bottone és D'Antoni érkezett, Belardit Novembre váltotta a 72. percben, míg nem sokkal a vége előtt Palladino helyett Bassaoulé kapott lehetőséget.

És a mérkőzés. A két csapat közötti minőségbeli különbség hatalmas volt, még akkor is, ha a Biellese előtt adódott az első komolyabb lehetőség. A vezető gólt Palladino szerezte meg a 21. percben egy jól helyezett lövéssel (1-0). Camoranesi kapufája után Nedved növelte az előnyt Olivera átadásából (2-0). A harmadik gól a 62. percben született, ekkor Legrottaglie talált be egy gyönyörű ollózás után (3-0). A végeredményt a lefújás előtt néhány másodperccel állította be a fiatal Bottone, aki nemrég tért vissza a Malajziában megrendezett ifjúsági klubvébéről (4-0).