A Juve Tonaliról és Osimhenről álmodik

osimhen_victor_karok_levegoben_boldogan.JPGMatteo Moretto és Fabrizio Romano értesülései szerint a Juve számára első számú feladat egy gólerós csatár, egy kiemelkedő középpályás és egy balhátvéd szerződtetése. A középpályára a klub Sandro Tonali megszerzéséről álmodik, míg a balhátvéd posztra a Juve a Brugge csapatából Maxim De Cuypert (24) és a Lazio csapatából. Nuno Tavarest (25) követi figyelemmel.

A Tuttomercatoweb úgy értesült, hogy Cristiano Giuntoli és Sandro Tonali képviselői között megtörtént a kapcsolatfelvétel annak kipuhatolására, hogy nyáron megvalósítható az ügylet vagy sem. A középpályás magas átigazolási értéket képvisel, ez gondot okoz, és a Juventus fontolóra veszi játékosok bevonását, hogy csökkentse az ügylet költségeit.

A SportItalia arról számolt be, hogy Sandro Tonali ügynöke a minap megfordult az Ennio Tardini lelátóján. A Juventus felvette már a kapcsolatot az ügynökkel, folynak az egyeztetések, de bonyolult és költséges üzletről van szó.

Nicolò Schira rendkívül realista beszámolóval szolgált Dušan Vlahović kapcsán. Az újságíró szerint a csatár nyáron elhagyja a Juventust. A játékos eldöntötte, hogy nem kíván szerződést hosszabbítani, mivel nem kívánja bérét több évre átütemezni, a Juventus vezetősége pedig úgy látja, hogy a csatár megközelítőleg évi 15 gólra képes játékos, de nem szerez 20-25-30 gólt, és korántsem dönt el minden meccset, és vezérnek sem tekinthető, ezért a klub kész elengedni a játékost. A Juve elengedi Dušan Vlahovićot, ahogyan tette Federico Chiesa esetében is, várhatóan alacsony összegért távozhat a csatár, a Juve számára az a fontos, hogy a klubot ne terhelje a csatár rendkívül magas bére.

Nicolò Schira arról is írt, hogy Cristiano Giuntoli álomigazolása a csatársorba Victor Osimhen, ám ez korántsem lesz egyszerű ügylet. A játékos 75 millió eurós kivásárlási záradékkal rendelkezik Olaszországon kívüli klubok számára. A Napoli pénzt akar a csatárért, és a Juve kísérletet fog tenni a nigériai csatár megszerzésére. A DAZN úgy tudja, hogy olasz klubok esetén a kivásárlási záradék értéke 100 millió euró.

Ben Jacobs beszámolója szerint a Juventus radarján ismét feltűnt Georgiy Sudakov, a klub közvetlen tárgyalásokat folytat a Shakhtar Donetsk képviselőivel. Cristiano Giuntoli meglátása szerint a középpályás nagyon illene a Juventus keretébe, ezért próbálja siettetni az ügylet tető alá hozását.

A bejegyzés trackback címe:

https://juventuz.blog.hu/api/trackback/id/tr9918846350

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

venember83 2025.04.25. 07:48:15

Tuttosport: A Juventus a BL-ről való lemaradás esetére is készített tervet, és a klub felhasználná az Exor által opcionálisan felkínált 100 millió eurós tőkeemelést, így nem lenne szükség komoly értékesítésekre. Ebben az esetben azonban Igor Tudor nem kap lehetőséget a folytatásra, az első számú opciót Antonio Conte és Gian Piero Gasperini jelenti, és a vezetőség is átalakulna. A sportügyi részlegnél kaphat szerepet Giorgio Chiellini, aki Cristiano Giuntoli munkáját segítené, aki mellett az elmúlt két évben a bérköltségek csökkentésében elért eredmények szólnak. Kenan Yıldız jövője korántsem lenne kétséges, azonban az bizonyos, hogy nyáron számos játékostól meg fog válni a klub.

Wizzurah 2025.04.25. 08:07:38

1. Mar megint ezek a nevek... Telen is ugy volt jon egy Araujo, aztan lett egy Kelly. Most akarjuk Tonalit meg Osimhent, aztan kb jon egy Frattesi meg Icardi szint.
A Juvenak mar csak ez maradt, az almodozas, a bl helyekrol is lassan.

Azt ertem, hogy a bereket csokkentette az a kartevo fereg, ugy konnyu, ha eladod az osszes fiatal tehetseget, de azert nezzunk mar az orrunknal kicsit tovabb. A jatekosok, akiket hozott irrealisan magas aron es besultek, azok fizetese, mivel eladni oket majd csak oriasi veszteseggel vagy egyaltalan nem lehet. Szoval szepen mutat most, hogy csokkentek a berek de szerintem osszessegeben brutalis kart okozott a klubnak. Paros labbal kellett volna kirugni elobb, mint Mottat, es akkor talan ez a csucsszuper feltorekvo tehetseg Tudorka sem rontana itt a levegot. Rosszabbnal rosszabb dontesek folyamatosan, ennek lehet lesz meg annal is joval nagyobb ara, mint egy bl hely.

venember83 2025.04.25. 08:25:34

@Wizzurah: Araujo azóta hosszabbított 2031-ig. Talán ennyi is volt a célja az egésznek.

steven.h 2025.04.25. 08:41:32

@Wizzurah: Én sokáig védtem Mottát, de egyszerűen nem haladtunk sehova, lehet hogy egy Zirkzee típusú csatáron múlott csak hogy ez nem működött, de a klub háza tájáról érkező hírek alapján egyáltalán nem örültem volna ha tovább húzzuk itt Mottát, mert nyilván a klub az első, de azért baromira nem esett volna jól ha elüldözi Yildizt, Perint, Gattit....

Amúgy nem tudom hogy Tudortól te mit vársz 3 hét után, a Parma meccset leszámítva az látszódik hogy valahogy az ő elképzelése jobban fekszik a csapatnak, még úgy is, hogy nem erre lett felépítve. A Parma meccs el lett b@szva, az tökéletesen látszódik, hogy Tudor játékához kell az hogy Yildiz, Nico de még Koop is elérhető legyen elől, különben meg vagyunk lőve. Egyébként Tudor track recordja jobb mint Mottáé, ha a statisztikát nézzük, de amúgy nem akarom védeni, mert még ez sem működik, de mégis jobbnak tűnt a Parma meccsig stabilan, amit Mottánál nem lehetett elmondani, mert 1 győzelemre jött 3 döntetlen.

Egyébként ha csak Frattésiig jutunk el, az még nem akkora downgrade nálam, mintha Alcaraz jönne, meg legalább minimálisan olasz vonal van a képben.

Egyébként én a Parma meccs után Cambiasoért sem sírnék, ha tényleg elviszik 60 millióért és mondjuk 25-30 millióért meg lehet szerezni De Cuypert. Szerintem ő nagy fogás lenne, vannak is pletykák róla.

SuperTrezi 2025.04.25. 08:55:58

@venember83: Hát ez egyértemű, hogy Tudor mehet, ha nincs meg a BL-hely, hiszen azért hozták, hogy megszerezze. Ennek tükrében vállalhatatlan volt, amit a csapattól láttunk a Parma ellen. Bár azt is látom, hogy akiknek kifelé áll a szekerük rúdja, azok már nem is itt vannak fejben. Vlahovics a szokásos nullát produkálta, Maúni sincs sehol egy ideje, a luzitán meg Campobasszó feje is már a nyári átigazolásától zsong. Úgy is játszanak... De DiGre fejében is érzem a zavart, miután elkezdett zörögni a haraszt, hogy elégedetlenek vele.

Attilio79 2025.04.25. 09:09:26

Vlahovic nem mer/tud kapura lőni már régóta, olyan helyzeteket puskáz el, ami meccseket döntene el. Ez a probléma vele, ezt orvosolni kellene.
Remélem a számos értékesítendő játékos között ott lesz McK is.

Apuleius 2025.04.25. 10:26:06

A további csapatépítéssel inkább meg kellene várni az új sportigazgatót, mert elég furcsa lenne, ha egy ilyen szezon, ilyen igazolások után Giuntoli pozíciójában maradna...

venember83 2025.04.25. 10:34:22

@Apuleius: az új sportigazgató megérkezik nyáron, amikor klub-vb is van, s egyből munkához lát? Semmi akklimatizáció, semmi ismerkedés a többi döntéshozóval és a játékoskerettel, stábbal, hanem egyből bele a közepébe? Meglepő lenne számomra, ha nem lenne semmi átvezetés egy ilyen fontos szakember cseréjénél. Arról nem is beszélve, hogy olyan nevek merülnek fel, mint Maldini, akinek a gyökerei nem mélyedtek el a Juve klubkultúrájában. Ez lehet jó dolog, mert gyökeres változások kellenének egyes évek óta ismétlődő jelenségek miatt (pl. gyenge erőnlét vagy érkezés utáni bombaformát követő hirtelen visszaesés a játékosoknál), de nem tudom, mennyire működőképes így a váltás. Emlékeim szerint a Juventusnál az elmúlt sok-sok évben folyamatos átvezetés volt a sportigazgatók között, legyen szó Paratici vagy Cherubini hatalomátvételéről, de tudtommal Giuntolinak is Manna segítette a beilleszkedését, és jó ideig nem is hozott komoly döntéseket Giuntoli nyári érkezése után.

MarcoT 2025.04.25. 10:46:51

A szerdai teljesen reménytelen játékot látva csoda lenne, ha meglenne a BL helyezés. 3-4 új igazolás nem lesz elég ahhoz, hogy akár csak Serie A szinten versenyképes legyen a csapat. Legalább a keret harmadát le kéne cserélni ehhez, ami nyilván irreális elvárás lenne még Marottával szemben is. Egészen kétségbeejtő pl. hogy nincsen egyetlen (!) kreatív középpályásunk sem, csak csupa vízhordó.

Apuleius 2025.04.25. 10:48:36

@venember83: Én nem a konstrukcióról beszélek, nyilván nem egyszerű egy ilyen pozíció átadása-átvétele, de valahol nevetséges lenne, ha Giuntoli következmények nélkül megúszná ezt a szezont. Az meg egy másik kérdés, hogy ki jöhetne a helyére.

Utolsó kommentek

Címkék

Bajnokok Ligája (1918) bajnokság (3622) beharangozó (23) bemutatkozás (34) blog (81) EB (51) edző (1014) elemzés (40) előzetes (910) Európa Liga (171) felkészülés (137) hírek (1711) játékosokról (10400) juventus u23 (23) kiszemelt (29) kitekintő (111) klub (2525) meccsek (4453) mercato (4321) nyilatkozat (7804) Olasz Kupa (338) összefoglaló (454) pletyka (4345) Primavera (20) szavazás (16) szuperkupa (103) történelem (53) válogatott (182) VB (49) vendégblogger (44) vezetőség (318) video (244) Címkefelhő
süti beállítások módosítása