A nyári klubvilágbajnokság továbbra is gerjeszti a hullámokat, a nyári torna miatt a nemzetközi szövetségek módosították a résztvevő klubok számára az áitgazolási időszakot, ugyanakkor továbbra is komoly problémaként látják az érintett felek, hogy a torna miatt egyes játékosoknak alig jut majd nyári pihenő.
Az európai labdarúgás képviselői összefogtak, hogy együttesen fellépjenek a FIFA által kiírt torna ellen, a Fifpro csatlakozott az Európai Ligákhoz, amely 39 európai bajnokságot képvisel, amelyek közé tartozik a Serie A és a Premier League, továbbá az indítványhoz a La Liga is csatlakozott.
Az érdekképviselő szervezet jogi panaszt nyújtott be az Európai Bizottsághoz, amit Alexander Bielefeld, a Fifpro politikai igazgatója példátlannak nevezett.
A Fifpro álláspontja szerint „a FIFA döntései az elmúlt években többször is a saját versenyeit és kereskedelmi érdekeit helyezték előtérbe, elhanyagolták irányító testületként vállalt felelősséget, és ártottak a nemzeti ligák gazdasági érdekeinek és a játékosok jólétének.”
A harc már júniusban elkezdődött azzal, hogy a brüsszeli kereskedelmi bíróságon a bajnokságok megtámadták a FIFA azon döntéseinek jogszerűségét, amelyek egyoldalúan határozzák meg a nemzetközi mérkőzésnaptárat, és különösen a FIFA 2025-ös klubvilágbajnokság létrehozására és ütemezésére vonatkozó döntést.
A torna 2025. június 15. és július 13. között zajlik majd az Egyesült Államokban, Olaszországot pedig az Inter és a Juventus fogja képviselni.
„A Serie A, mint szinte az összes többi európai bajnokság, az elmúlt 20 évben nem növelte a mérkőzések számát” - jegyezte meg Luigi De Siervo, a Lega Serie A vezérigazgatója.
„Ehhez képest viszont a FIFA és az UEFA folyamatosan kiterjeszti a versenyek méretét, mind a klubok, mind a válogatottak esetében, és mostanra elértünk a telítettségi ponthoz, ami a mérkőzések számát illeti.
A játékosok mérkőzésekkel való túlterhelésének a problémáját nem az országos sorozatok, hanem a FIFA és az UEFA tevékenysége okozza.
A különbség a két szervezet között az, hogy míg az UEFA jelentős konzultációt folytatott az összes érintett féllel, addig a FIFA mindenféle megbeszélés, konzultáció és a többi verseny szervezőivel való bármiféle kapcsolatfelvétel elfogadása nélkül erőltette rá a felekre az új kiírás formátumát.”
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
delpi0823 2024.10.14. 20:07:46
venember83 2024.10.14. 20:45:29
S hogy kicsit kézzelfoghatóbb is legyen a mondanivalóm: Európa top 5 bajnokságában 2024-ben 38 ACL-sérülés volt, ebből 17 az elmúlt két hónapban.
Leram7 2024.10.14. 21:15:00
delpi0823 2024.10.14. 21:47:27
természetes alapú logaritmus 2024.10.14. 21:52:22
Tavaly (2023/24-es szezon) az októberi válogatott szünetig 8 bajnoki + 2 nemzetközi kupameccs volt. Most 7 bajnoki + 2 nemzetközi kupameccs volt. Szóval eddig még nem volt meccsterhelés növekedés. Az majd csak most jön majd.
Wizzurah 2024.10.15. 00:59:37
Régen is játszottak a top csapatok amúgy ennyi ill. közel ennyi mérkőzést, szóval én nem ebben látom a problémát, most nyilván ez a klub világbajnokság megdobná. A nagyobb baj, hogy van olyan hónap, amikor 2 naponta kell meccseket játszani, ilyen szinten sportolóknak ez egyszerűen nem elegendő idő a regenerálódásra, a pályákat szarrá locsolják a meccsek előtt, kemény a talaj, bármi és jönnek is a sérülések, amikre rá mehet egy egész klub szezonja, derékba törheti egy játékos karrierjét, stb. Ezen nyilván nem segít, hogy a régi foci és a mai foci között fizikálisan és tempóban óriási a különbség, sajnos a látvány hátrányára. Szóval ezek így mind együtt a probléma szerintem. Ettől függetlenül a fifa egy mocsok tróger banda, az nem is kérdés.
alexGicamo 2024.10.15. 03:53:30
Mocskos, szemét, pénzhajhász maffiák !