A Juventus pénzügyeiért felelős vezetője, Francesco Calvo a Calcio e Finanza munkatársának nyilatkozott a Juventus helyzetéről, s elmondta, milyen kihívásokkal néz szembe a klub.
„Számunkra a klubvilágbajnokság rendkívüli lehetőség, a Juventus jövője szempontjából alapvető fontosságú a szereplés, nem csupán a gazdasági fenntarthatóság, de a kereskedelmi erő és vonzerő tekintetében, amivel klubunk büszkélkedhet.
Külföldi tekintetben fontos szempont a folytonosság. Futballként nem vagyunk jelen az amerikai állampolgárok és vállalatok mindennapi életében, ez a tényező negatívan hat ránk a számukra őshonos sportágakkal szemben. De bizonyosan a klubvilágbajnokság, illetve a nyáron rendezett amerikai turnék elősegítik a futball betörését a piacra.
A szponzorok tekintetében csak a zajló munkáról tudok beszámolni. Ez kihívás számunkra is, mivel sok éve nem kellett foglalkozzunk a főszponzor kérdésével. Valamint az elmúlt évek nem voltak optimálisak a Juve márka imázsa tekintetében, ez sajnos tény. Ezen kívül van egy általános szempont is: a címerünk által mutatott presztízs miatt nem egyszerű megfelelő partnert találni, de a márkánk kiválósága abban is megmutatkozik, hogy hány szponzornak tudunk nemleges válasszal szolgálni, mivel ez a márka nem elérhető bárki számára.
Pusztán kereskedelmi szinten Milano jobb lehetőségeket kínál, mint Torino. A kereskedelmi csapatunk állandó székhelye Lombardia központja, ami végső soron az olasz gazdaság középpontja is. Figyelembe véve a város közelségét, ez bizonyos szempontból negatívan érint minket. Olykor felmerül álomként, hogy milyen jó lenne klubként milánói székhellyel rendelkezni, de a város már rendelkezik két klubbal, így nincs helye egy harmadiknak. Mindezek mellett azonban büszkén képviseljük Torinót a világ számára, egy olyan várost, amelyhez történelmi szálak fűznek, és amelyet szurkolóink, úgy országos, mint nemzetközi szinten, otthonuknak tekintenek. A város számára a Juventus hozzáadott értéket képvisel ismertség és gazdasági szempontokból, hiszen számos meccset rendezünk a városban.
2013-ban a Juventus eladta Angelo Ogbonna játékjogát a West Hamnek, és sokunk számára meglepő volt, hogy egy West Ham meg tudta engedni magának az olasz válogatott és a Juve játékosának a megszerzését. Ez akkor figyelmeztető jel volt, mostanra viszont ez lett a norma. Ma a játékosaink európai nagyjaihoz igazolhatnak, de akár angol középcsapatok is felmerülhetnek opcióként, mivel ezek nálunk több erőforrással rendelkeznek. Félelmetes belegondolni, hogy a tabellát záró angol csapatok több bevételhez jutnak, mint az olasz bajnok.”
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ethan Hunt 2024.03.24. 14:00:12
Attilio79 2024.03.24. 16:26:11
Az uefa nevű bűnszervezet a covid által legsúlyosabban érintett észak olasz megyéket egyáltalán nem segítették, a PL-t viszont folyamatosan pumpálják, ami igazán undorító.
Ethan Hunt 2024.03.24. 16:52:22
Én nem látok semmi erre utalót...
Az egész Serie A otthoni és nemzetközi értékesítési jogaiból származó bevételei azok, amik siralmasak a Premier League-éhez képest, kb. az 1/3-uk. Ezért fordulhat elő olyan, hogy egy PL-es kieső jelöltcsapatnak is annyi bevétele van vagy több ezekből, mint nekünk...
Leram7 2024.03.24. 17:31:30
Egy lecce - salernitana meccs világ szinten kit érdekel a mai meccsdömpingben?
Egy As Roma a PL-ben a 17. lenne keretértékben és csak a burnley, sheffield, luton kerete érne náluk kevesebbet.
10 éves lemaradásnál már több van sajnos. Már csak a "szemét" jön ide a noname afrikaiak, vagy a PL-ben megbukott playerek.
delpi0823 2024.03.24. 20:24:40
delpi0823 2024.03.24. 20:28:56
Attilio79 2024.03.24. 20:45:39
Gaben Smith 2024.03.24. 22:55:04
Na meg nem sok cserejatekos keres a pl-ben sem netto 6 millat.