Nyilatkozatok a Real Madrid elleni győzelem után

kean_moise_golorom_real_madrid_ellen.jpgA Juventus a Real Madrid elleni 3:1-es győzelemmel zárta az amerikai túrát, s a találkozó után Massimiliano Allegri, valamint a zebramezes játékosok értékelték a tapasztalatokat.

"Jól zártuk ezt a túrát. Jól játszottunk az első 25 percben egy erős csapat ellen, amely technikai és fizikai minőséget képvisel. Utána feljöttek a mérkőzésbe, de jól védekeztünk. A mérkőzést jó iramban játszottuk, s jó úton indultunk el. Kár, hogy ebben a szezonban nem szerepelünk Európában, annak ellenére, hogy harmadik helyen végeztünk, s így megszereztük a jogot arra, hogy a Bajnokok Ligájában játsszunk." - nyilatkozta a Juventus mestere, Massimiliano Allegri.

"Boldog vagyok, jó győzelem volt. Nehéz mérkőzés volt, de nagyszerű dolog ilyen mérkőzéseket játszani. Jól használtuk a labdát, küzdöttünk és megdolgoztunk ezért az eredményért. Győzni akartunk, s ez sikerült is, így boldogok vagyunk. Nagyon örülök Weston McKennie passzának és a meccs embere díjnak. Nagyszerűen játszott." - mondta a második találatot jegyző Timothy Weah.

"Jó érzés megnyerni ezeket a mérkőzéseket, még ha barátságos mérkőzés volt is. Nagyon nagy megelégedést jelent legyőzni a Real Madridot, amely a világ legjobb csapatainak egyike. Azért is nagyon boldog vagyok, mert megszereztem Vinicius Junior mezét a fiamnak.

Mikor a Real Madrid ellen játszol, biztosra veheted, hogy védéseket kell majd bemutatnod, de nem gondolom, hogy bármi különösebben nehezet tettem volna. Jobbak voltunk az első 25-30 percben, magasan helyeztünk nyomást, de utána a Real Madrid irányított, mi pedig egy kicsit elfáradtunk, de ez előfordul.

Védekezés tekintetében jó második félidőnk volt, s kihasználtunk egy kései lehetőséget. Weah kiváló motorral rendelkezik, rengeteget fut és rengeteg energiája van. Örülök, hogy gólt szerzett." - értékelte a mérkőzést Wojciech Szczęsny.