Andrea Agnelli búcsúbeszédet tartott a részvényesek gyűlésén, amelyen a Juventus részvényesei új elnököt és vezérigazgatót, illetve igazgatótanácsot választottak.
„Először is szeretnék megemlékezni a Juventus két kapitányáról, akiket elveszítettünk, Castanóra és Viallira. Ezért kérnék egy perc csendet.” - kezdte a beszédét az elnök.
„Nem tudom palástolni az érzéseim, a Juventus történelmének egy korszaka ma lezárul.”
Az elnök ezt követően a sokak által kritizált projektjéről, a Szuperligáról és az aktuális rendszer gondjairól beszélt.
„Láthattunk tulajdonosváltást a Chelsea, a Milan, a Newcastle, az Atalanta és a Leeds esetében. Konzorciumok léptek elő a Chelsea esetében, a Milannál a RedBird, a Newcastle-nél a PIF, az Atalantánál pedig a Pagliuca. Ezen kívül egyre több szereplő birtokol több klubot is egyszerre, ilyen tulajdonos a CityGroup, a RedBull, a RedBird és a 777.
Nincsenek pontos adataink, de a Goldman&Sachs 1 milliárd eurót fektet a futballba, és adott az érdeklődés az iparág iránt.
Számomra a döntéshozó szervek nem szolgáltak megfelelő válasszal, nem fejlődtek, és nem látják a különbséget a játék és az üzlet között, pedig a különbségek egyre nyilvánvalóbbak. Az UEFA és az ECA elnökeként az elemzés következtetései egyértelműek voltak. A rendszer nem volt fenntartható, és a klubok voltak az egyetlenek, akiknek vállalniuk kellett a kockázatot. A szurkolók elfordultak, és gyakran kritika ért engem ezekért a kijelentésekért, pedig ez már kezd nyilvánvaló lenni a középső szinteken is.
A javaslatunk egy olyan ökoszisztéma megalkotása volt, amely az európai vezető bajnokságokat célozta, növelte volna a stabilitást, illetve megőrizte volna az egyensúlyt az országos és európai sorozatok között.
A Serie A mindössze 68 csapattal rendelkezik, mióta egységes bajnokság lett közel 100 évvel ezelőtt. Ez a rendszer nyitott mindenki számára, aki sport tekintetében versenyképes. Az UEFA és az ECA javaslatot tett 2019-ben, aztán nem is kell tudnom, hogy mi következett. Utána jött a koronavírus-járvány, és nem is akarok erről az időszakról beszélni.
Ha meg akartam volna tartani a kiváltságos pozíciómat az ECA elnökeként, nem hoztam volna meg bizonyos döntéseket 2021-ben. Az európai futball szerkezeti változtatásokra szorul, ellenkező esetben szenvedni fogunk, ami a Premier League-nek fog kedvezni, és az angol bajnokság dominánssá fog válni.
A jelenlegi szabályozó testület hallani sem akar a futball problémáiról. Monopol helyzetben vannak, és remélem, hogy az Európai Bíróság elismeri majd az UEFA domináns pozícióját.”
Ezt követően az elnök a klubnál elért eredményeket sorolta fel, a felnőtt csapattal begyűjtött 19 trófeát, a női csapat 2017-es megalapítását, amely sorozatban nyeri azóta az ötödik bajnokságot.
Az elnök ezt követően köszönetet mondott legközelebbi munkatársainak, beleértve Fabio Paraticit és Beppe Marottát, illetve az összes edzőt, aki a mandátuma során a klubnál dolgozott.
„Szeretnék köszönetet mondani az edzőknek: Luigi Delneri, Antonio Conte, Massimiliano Allegri, Maurizio Sarri és Andrea Pirlo. A kapitányaimnak: Alessandro Del Piero, Gianluigi Buffon, Leonardo Bonucci, Danilo, és végül, de nem utolsó sorban Pavel Nedvěd alelnöknek.
A távozás személyes döntés volt, amivel egyetértett John Elkann.”
Ezt követően reményeiről beszélt a leköszönő elnök: „Véleményem szerint célkitűzés lehet, hogy a felnőtt keret 50/60%-át 5-8 éven belül az utánpótláscsapatok adják.”
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
venember83 2023.01.19. 07:59:04
Csak Csucsu 2023.01.19. 11:35:12
Azért néha pislogtunk csak milyen játékosok jöttek mentek a szinte tökéletes olasz maggal körülötte a regnálása alatt.a szuper liga óta elengedném a munkásságát
Grazie
Köszi a cikket