Stojković: „Kostić talán játszhat a következő meccseken”

stojkovic_dragan_vb-meccsen_palya_mellett.jpgA Juventus két meghatározó futballistája is szerepel a szerb válogatott keretben, s a Brazília elleni 2-0 után a szerb szövetségi kapitány, Dragan Stojković beszélt úgy a meccsről, mint a két játékos állapotáról.

„A mérkőzés tekintetében a kulcsfontosságú elem a második félidő volt, amelyben fizikailag nem tudtuk felvenni a versenyt az ellenféllel, a brazil csapat pedig elég jó ahhoz, hogy kihasználja ezt az előnyt. Az első félidőben szilárdabb, egységesebb csapat voltunk.

Nem feledkezhetünk meg arról sem, hogy három kulcsjátékosunk nincs csúcsformában, nevezetesen Dušan Vlahović, Aleksandar Mitrovic és Filip Kostić. Mindazonáltal Brazília megérdemelten nyert, dominálták a meccset a második félidőben.

Sajnálom, hogy nem volt mindenki csúcsformában, ez nem taktikai probléma, van pár napunk a pihenésre, aztán felkészülhetünk a sorsdöntő meccsekre. Remélhetőleg számíthatunk majd Kostićra.”

A 22 éves Dušan Vlahović jól kezdte a szezont, hét gólt szerzett tizenöt mérkőzésen, azonban a válogatott szünet előtt már lesérült, és nem is játszott a bianconero csapat utolsó öt mérkőzésén izomsérülés miatt.

Filip Kostić viszont folyamatos játéklehetőséget kapott Massimiliano Allegritől, a beadásaira a bajnokik és a BL-meccsek mindegyikén számított a mester, s az első pár hónapban így már hat gólpassznál és egy gólnál jár a 30 éves szerb játékos.