Juventus - Lazio 3:0

A Juventus eredménysorára nehezen lehet ráismerni az elmúlt időszakban, hiszen a botrányos szezonkezdet után sorozatban jönnek a győzelmek és a bekapott gól nélküli meccsek.

A vb-szünet előtti utolsó ellenfél a Lazio volt, Maurizio Sarri csapatával lényegében a dobogóért harcolhatott az Öreg Hölgy, és végül gólokban gazdag mérkőzésen bizonyult jobbnak a Juventus.

Az első gólra az első félidő végéig várni kellett, a támadás Adrien Rabiot csodálatos labdaszerzésével és kiugratásával indult, majd Moise Kean kecsesen átlöbbölte a kaput elhagyó hálóőrt. A második gól kevésbé parádésra sikerült, Filip Kostić kapusról kipattanó lövését értékesítette Moise Kean, a harmadik gólhoz pedig Federico Chiesa passza és Arkadiusz Milik higgadt befejezése kellett.

A Juventus a tabella harmadik helyén zárja a 2022-es naptári évet, és reménykedhetünk, hogy januárban ugyanígy folytatja.