Danilo: „Mindig a győzelemért dolgozunk”

danilo_bl-mikrofonnal_psg_utan.JPGA Juventus képviseletében Danilo és Adrien Rabiot nyilatkozott a Canal+ számára, a brazil védőt pedig arról kérdezték, hogy vajon a PSG nehezebb feladattal szembesült, mint amire számított, a hátvéd pedig egyértelműen nem vette jó néven a kérdést.

„Azt kérdezem magamtól, miért lett volna ez könnyű meccs a PSG számára. Nem értem az Ön kérdését, minden nap a győzelemért dolgozunk.

Tudjuk, hogy a firenzei meccsen nem hoztuk azt a szintet, ami a Juventusnál elvárható, ma viszont, az első 20 perctől eltekintve bizonyítottuk, hogy ennek a csapatnak van tartása és minősége.

Meg kell tanulnunk a helyes utat már a következő meccsen, az első perctől. Úgy kell pályára lépnünk, hogy megnyerjük a meccset.”

Adrien Rabiot nem volt a párizsi publikum kedvence, most először tért vissza Párizsba az ellenfél játékosaként, lecserélésekor ki is fütyülték a PSG-nél 227 meccsen 24 gólt jegyző játékost.

„Rosszul kezdtünk, különösen az első 20 percben szenvedtünk, túl mélyen húzódtunk vissza, de aztán a második félidőben jól játszottunk. Többet hozhattunk volna ki a meccsből, ha jobban kihasználjuk a lehetőségeink. Kicsit dühös vagyok, különösen az első félidő miatt. Két korai gólt kaptunk, túl korán, és ez megváltoztatta a meccset.

A második félidőben bizonyítottuk, hogy képesek vagyunk jobb teljesítményre, voltak lehetőségeink, de folytatnunk kell a munkát, és a hazai Benfica elleni meccsre kell gondolnunk.

Dolgoznunk kell, meg kell találjuk a megfelelő rendszert és a pályán a megfelelő játékosokat, de szerintem ma jobban teljesítettünk, mint a bajnoki meccseken. Vereségkor sajnos mindig felmerül a kritika az edzővel és a játékosokkal szemben.

A második félidőben jól reagáltunk, és ennek örülök, jó dolgokat mutattunk, de mindenképpen dolgoznunk kell, hosszú szezon vár ránk, és ezzel tisztában vagyunk.”

cd1 2022.09.07. 07:36:54

Arrol nem beszelnek, ha a psg is jobban hasznalja ki a helyzeteit mi lett volna. Kb. 7-3

venember83 2022.09.07. 08:21:30

@cd1: vannak dolgok/témák, amikről nem beszélünk, de a 2:0 az első félidő alapján kegyeletteljes eredmény volt a Juve számára, sokkal szomorúbban is alakulhatott volna, a PSG előtt akadtak bőven lehetőségek.

2022.09.07. 08:43:55

@venember83: Mint ahogy a Juventus előtt is. Ha az a két legnagyobb helyzetünk bemegy, akkor meg is nyerjük a meccset. Igen, vannak témá/dolgok, amikről nem beszélünk:)

giorgio007 2022.09.07. 09:02:28

@cd1: @venember83: @LacaGLJuve:
Egyezzünk ki annyiban, hogy nem vesztettük el a méltóságunkat. Az eddigi teljesítmények fényében ez vállalható volt. Én sokkal rosszabbra számítottam.

Wizzurah 2022.09.07. 09:02:58

A Juventus oldalán is voltak "ha" dolgok, ezek annyira felesleges körök. A fociban, sőt semmilyen téren az életben nincsen ha. Az első félidőt a psg nyerte 2-0-ra, a másodikat a Juventus 1-0-ra, tehát 2-1 lett a végeredmény. Nincsen semmi ha. Tűrhető meccs, elviselhető végeredménnyel.

JuveMI 2022.09.07. 09:47:20

A cikkben szereplő képen nézem arcát ennek a tapasztalt játékosnak... rá van írva arra az arcra a csapat legfőbb problémája... szégyenkeznek és mentegetőznek a mutatott kishitű játék(stílus) miatt... unják már, hogy b@szogatja Őket a média minden egyes meccs után... nyomni kell a "dolgozunk, fejlődnünk kell, hosszú még a szezon" dumát... amikor majd a "jó a hangulat az öltözőben, mindenki testvér és barát" dumát is elő kell venni, akkor már nagyon mélyek lesznek a mentális gondok... egy nyerő széria elodázhatja a problémát esetleg a VB utánra, de ha így folytatódik minden, akkor előbb-utóbb felszínre fog törni a mentális összeomlás. Tippem szerint a szerbek fogják először megunni a rendszert... majd jönnek a sittes agyontetovált dél-amerikaiak... majd következik Pogba... és onnan már nem lesz visszaút! Egy ilyen erősségű és ilyen egókkal teletűzdelt keretet nem lehet ilyen szánalmas antifutballban tartani sokáig! Egy ilyen csapat nem elégedhet meg csupán a szerzett pontokkal, a szűk vereségekkel, nagyobb arcok ezek annál, hogy ilyen moslékban járassák le Őket! Nagyon el kell gondolkodnia a vezetésnek és Allegrinek... mert, ha ez a szisztéma sokáig folytatódik, akkor szét fog esni az öltöző és az önbecsülés egyaránt! Nem várhatunk arra, hogy visszatérnek az ászok és egyéni képességeikkel megoldják a gondokat... játék kell a pályára!

GabeTR 2022.09.07. 10:12:38

Mindent elmondott a mostani Juventusról, amikor 1-2-nél Rabiot 1 percig ballagott le a pályáról :(

Thuglife! 2022.09.07. 10:18:08

@JuveMI: A jobbik eset ha szétesik az öltöző.
A rosszabbik eset ha csendben tűrik a játékosok év végéig.Aztán eligazolnak...Pl.:Vlahovic és Chiesa.Akkor kiért lehet majd szeretni ezt a csapatot?megszokásból,a múltja miatt?

venember83 2022.09.07. 10:25:35

@Thuglife!: "A rosszabbik eset ha csendben tűrik a játékosok év végéig."

Szóval szerinted az edzőbuktatás lenne a megoldás?

Thuglife! 2022.09.07. 10:55:23

@venember83: Ha borul az öltöző az nem mesterségesen előidézett folyamat része lesz.
Egyes játékosok temperamentumán fog múlni meddig tűrik.
Az edzőbuktatás nem megoldás,attól még a vezetőségben nem lesz semmi változás.Szeretném ha végigvinné Maxi ezt az évet és a saját,futball tekintetében igénytelen fanjai által emelt szobrát döntené le.

Rocky80 2022.09.07. 11:24:44

@Thuglife!: és akkor igazad lenne, nem? Ez a lényeg.

Amúgy meg mi ez a "futball tekintetében igénytelen" szöveg? Csak az a jó foci amit te elképzelsz? Csak az az egyetemes igazság amit te gondolsz? És akkor rádöbben a világ, hogy igen, nekem, csakis nekem, van igazam?

Dante01 2022.09.07. 11:37:05

Nem volt ez olyan rossz, mint gondoltam. Gyakorlatilag Mbambén múlott, hogy nem 3-0 a félidő és akkor megyünk a levesbe.
A második félidőben nem voltunk rosszak és ne felejtsük el, hogy nem volt Pogba, Mariska és Chiesa sem a pályán.
Ezt a Psg-t meg lehet fogni, mert ha kapnak egy gólt ahogy tegnap is összezavarodnak fejben akkor kell nagyobb nyomást gyakorolni rájuk. Még egy gólt szerezni és akkor összeesnek ahogy már sokszor megmutatták a kieséses szakaszban az elmúlt évekbe. Sajnos nem volt minőségi cserénk aki ezt ki tudta volna használni. Ez van menni kell tovább és bizni a legjobbakban. Allegrire meg nem mondanék semmit, mert én őt ki se neveztem volna, de ez meg legyen az én bajom.

Thuglife! 2022.09.07. 11:48:12

@Rocky80: valami baj van?
Hallod már a repedéseket?

JeetTrader 2022.09.07. 11:54:20

@Gabueroo: ne remenykedj ;)

Amúgy ez is furi. Nem olyan régen még istenitve volt és BLt nyert aztán meg már lapátra is van téve mert épp nem megy neki. Hogy is van ez?

MdewC 2022.09.07. 12:05:18

@giorgio007: sztem pedig elvesztettük a méltóságunk és vállalhatatlan volt. ;)

Egy igazi Juve szánt, harap, fut, harcol.

Én csak totyogást láttam, egy szerencsés fejest és jó kapus teljesítményt a mi oldalunkon.

Ha úgy támadnánk, mint, ahogy mozsdatjuk magunkat akkor semmi baj nem lenne.

Rocky80 2022.09.07. 12:34:54

@Thuglife!: nem tetszett az igénytelen jelző. De mondhatnám úgy is, hogy a "csak én vagyok az igényes" stílus.

Thuglife! 2022.09.07. 12:57:51

@Rocky80: nem mivel előtte a vezetőségről írtam Agnellire az első számú fanjára gondoltam.de tudom hogy jobban ki kellene bontani a gondolataimat mert félreérthetők.
De a válaszodra annyit reagálnék hogy sztem nem vagyok egyedül a véleményemmel.ha nem akarsz elfogadni más Juve véleményt olvass vagy nézz független elemzést épp ma néztem egyet a dühöngőben beszélek róla melyiket.

Rocky80 2022.09.07. 14:21:14

@Thuglife!: én meg nyilván magamra vettem, köztudott, hogy Allegri fan vagyok.
Amúgy Agnellire lehet mondani sok mindent, de hogy értünk dobog a szíve, az biztos.
Idehozta Ronit is, azt hitte, hogy ő a hiányzó utolsó láncszem, tévedett. Visszahozta Allegrit is, lehet ebben is téved, kiderül majd.

Persze, hogy nem vagy egyedül, semmi gond! Csak nem biztos (még), hogy igazatok is van. Még nem telt el elég idő hogy ezt meg lehessen ítélni szerintem. Én türelmesebb típus vagyok például.

Amúgy a podcastet köszi, most meg is hallgatom. Minden Juve tartalom érdekel, akkor is, ha máshogy gondolom.

Szili 72 2022.09.07. 15:01:12

Csak a Róma elleni első félidő volt jó az idén. A többi gyenge impotens játék.

supertrezi 2022.09.07. 15:28:00

@GabeTR: Ezt jó, hogy kiemelted, mert egyszerűen felháborító volt ez az araszolása a meccs vége felé, miközben a csapata egygólos hátrányban volt. Allegri helyében leordítottam volna a haját arról a kretén fejéről, mikor azt látom, hogy nem futva hagyja el a pályát. Én nem hittem a szememnek, amikor láttam ezt az esetet... :/

alexGicamo 2022.09.07. 20:32:59

@JuveMI: @Thuglife!: Nagyon jól összefoglaltátok ! Osztom !

alexGicamo 2022.09.07. 20:37:54

@alexGicamo: Ja, még annyi, hogy szerintrm már megint Perin volt a meccs embere ! Ami szégyen a csapatra nézve ...

insieme 2022.09.07. 22:54:22

@supertrezi: igen, Conte lerugdosta volna...
Sztem 1 szerű a megoldás,,
A legközelebbi partvonalnál kell elhagyni a pályát.
És a sok pacsizás,,stb=időhúzás
=sárga lap,,,kis fegyelem és változik a játék képe
Nézem a Tham ot,,Kulu, Benta mégis tud focizni....
ulu

babo0410 2022.09.08. 05:19:39

@venember83: @cd1: Akadtak lehetőségeik, de kihagyták. Nekünk is volt bőven lehetőségünk. Mi van, ha mi lőttünk volna be még két nagy helyzetet, és 3-2 ide? Ennyi erővel ez is lehetett volna. Nem kell mindig a rosszat nézni, mert hú mi lett volna ha belövik a helyzeteiket? Ennyi erővel mi lett volna, ha mi lőjük be a miéinket?

venember83 2022.09.08. 05:20:11

@insieme: persze, hogy tudnak, csak megfelelő mankót kell adni nekik a pályán, egyértelmű feladatokat, hogy tudják, mit csináljanak. A futball egyszerű, nem kell túlbonyolítani, csak adott (játék)rendszerbe kell behelyezni a játékosokat.

venember83 2022.09.08. 05:25:16

@babo0410: "Mi van, ha mi lőttünk volna be még két nagy helyzetet, és 3-2 ide?"

Hát persze, nyilván az első félidőben a Juventuson minden probléma nélkül átrohanó, csak a teknőc borzasztó önzősége miatt nem 4-5 gólt szerző PSG simán hagyta volna a 3-2-t Párizsban. Természetesen. Álmodozz csak nyugodtan, Isten ments, hogy meggátoljalak benne. Ha neked ez így jobb, jobban érzed magad ettől, akkor csak nyugodtan.

cd1 2022.09.08. 06:18:41

@babo0410: pont errol beszelek, hogy kar áltatni magunkat, hogy csak mi lottuk volna be a helyzeteinket akkor mi lett volna.

FeriGjuve 2022.09.08. 06:57:10

@GabeTR: Szereti fütyültetni magát,ennyi az egész.

babo0410 2022.09.08. 11:37:01

@venember83: Ha olyan hű de jó volt a PSG, miért nem nyertek 5-6 góllal? Pont azért, mert a 2. félidei játékunkkal már jobban tudtuk rombolni is az övéket. Voltak mindkét csapat előtt lehetőségek. Aki belövi a helyzeteit, az nyer. Ők használták ki jobban. Ennyi.
@cd1: Én is pont ezt írom. Itt is, ott is voltak nagy helyzetek, amik kimaradtak. Ők használták ki jobban a helyzeteiket, ennyi.

cd1 2022.09.08. 12:23:48

@babo0410: igen, csak akkor ne nyilatkozzak, h hat tobb volt ebben, mert nem volt tobb. Ennyi erovel a psg is mondhatja h hat tobb volt ebben. (Es valljuk be ez is allnak kozelebb a valosaghoz). Elhiszem, h vmit mondani kell az ujsagiro kerdesire, es megse mondhatjuk h ez sz@r volt, de azert na.