Buffont választották a 2017-es év játékosának

juve_dijazottak_serie_a.jpgTegnap este rendezték a Gran Gala del Calcio díjkiosztóját, amelyen a Juventus klasszisát, Gianluigi Buffont választották meg az év legjobb játékosának, míg az edzők közül a Napoli mestere, Maurizio Sarri végzett az első helyen.

Buffon természetesen bekerült a szezon csapatába is, amelybe több csapattárs, így Alex Sandro, Miralem Pjanić, Gonzalo Higuaín és Paulo Dybala neve is szerepel.

A 4-3-3-as felállásban játszó képzeletbeli csapat védelmét Buffon előtt Dani Alves, Kalidou Koulibaly, Leonardo Bonucci és Alex Sandro adják, a középpályát Radja Nainggolan, Marek Hamšík, Miralem Pjanić, míg a támadósort Paulo Dybala, Gonzalo Higuaín és Dries Mertens alkotják.

"Most már tudom, hogy miért estünk ki Svédországgal szemben." - mondta Buffon viccelődve a díj átvételekor. "Boldog és büszke vagyok. Soha sem gondoltam volna, hogy egyszer megkapom ezt a díjat, s örülök neki, mert soha se nyertem meg a legjobb fiatalként."

A Serie A 2017-es álomcsapata: Buffon; Dani Alves, Bonucci, Koulibaly, Alex Sandro; Nainggolan, Pjanić, Hamšík; Mertens, Higuaín, Dybala

Az év játékosa: Gianluigi Buffon [Juventus]

Az év csapata: Juventus

Az év edzője: Maurizio Sarri [Napoli]

Az év női játékosa: Alia Guagni [Fiorentina]

Barolo4 2017.11.28. 09:22:49

Minden tiszteletem Sarrié, de érthetetlen, hogy egy ilyen év után miért ő kapja ezt a díjat. Forza Juventus!

GGábr81 2017.11.28. 09:55:40

Minden tiszteletem Sarrié. Ő az az mégse. Mi a szart ért el ebben az évben ami miatt neki kellett kapnia? Mert amúgy nem érdekel, de meglepődve olvastam. Bl döntőig vezette a csapatát, bajnokságot nyert, kupát. Ja nem. Akkor?

Alex8610 2017.11.28. 11:00:49

Gratula Giginek! Nagyon jó lett volna egy BL győzelemmel megkoronazni a tavalyi szezont.Sarri pedig számomra se világos mivel érdemelte ki.Akar tetszik akár nem az év edzője 3eve ugyanaz, Massimiliano Allegri!

Forza Juve !!! 2017.11.28. 11:54:40

Grat Giginek !
Na és ki lett az év sportigazgatója ? :)

Drotkoszoru 2017.11.28. 14:00:55

Ugyanazt tudom mondani, ami már előttem elhangzott: minden tiszteletem Sarrié, remekül összerakta a Napolit, szemre is tetszetős focit játszanak, de teljesen érthetetlen, hogy ő lett az év edzője. A 3. helyre hozta be a Napolit, a kupában az elődöntőben kiestek (épp ellenünk), a BL-ben a nyolcaddöntő jelentette nekik a végállomást. Allegri bajnokságot, olasz kupát nyert és BL döntőig vitte a Juvét, nem tudom mit kellett volna még csinálnia, hogy ő legyen a legjobb (jó, nyilván jó lett volna a döntőt is behúzni). Azt is "megértem", ha már "unják" Allegrit és nem akarták zsinórban harmadjára neki adni ezt a címet. De akkor már inkább adtam volna oda Gasperininek, aki egy közepes Atalantát hozott be a 4. helyre és az EL-ben is szépen szerepelnek. De Spalletti is megkaphatta volna ennyi erővel, mert behozta a Romát 2. helyre a bajnokságban (megelőzve a Napolit) és szépen összerakta az Intert is ősszel, 2. helyen állnak a bajnokságban, veretlenül. A másik érthetetlen dolog, hogy az előző szezon gólkirálya hogy maradhatott ki az év csapatából? Juve szurkolóként is azt mondom, hogy Dzekónak kellett volna bekerülnie Higuaín helyett az év csapatába.