Hernanes átigazolása hamarosan hivatalossá válhat

hernanes_golorom_carpi.jpgNapvilágot láttak a Hebei China Fortune klub által továbbított ajánlat részletei, amelyek nyomán Hernanes a Kínai Szuperligába igazolhat.

A La Gazzetta dello Sport értesülései szerint a brazil futballista még ma aláírhatja szerződését, ahogyan erről a tegnap esti mérkőzés előtt Giuseppe Marotta is beszámolt.

Az olasz napilap értesülései szerint a bianconero csapat 9 millió euróban részesül azonnal a kínai féltől, továbbá 2 millió eurót kaphat a torinói klub bizonyos teljesítménybónuszok formájában, a játékos pedig évi 6-7 millió eurót tehet majd zsebre.

Hernanes illusztris társaságba kerülhet, hiszen a kínai klubnál futballozik Ezequiel Lavezzi és Gervinho, a szakmai munkát pedig a legutóbb a Manchester City együttesét irányító Manuel Pellegrini vezeti.

Amennyiben igazaknak bizonyulnak az értesülések, az új szerződés nyomán a brazil futballista évi 3-4 millió euróval tehet többet zsebre, mint amennyit a torinói csapatnál.

Az üzletből természetesen az Öreg Hölgy sem jön ki rosszul, hiszen így az olaszok a 2015-ben kifizetett 11 millió eurós átigazolási díj jelentős részét visszanyerik egy olyan játékosért, aki legtöbbször csak a padon foglalt helyet, és akitől a szurkolók mindenképpen többet vártak.

Trieszt120506 2017.02.06. 12:40:46

na ez jó, egész értelmes összeget kapunk érte.

Mahiro 2017.02.06. 12:47:40

A sintér verés után egy újabb csodás hír :D, mehetsz isten hírével. Kár, hogy a fizetésedet nem kapjuk meg visszamenőleg, na jó nem leszek telhetetlen, csak legyen hivatalos :D.

TYUKI 2017.02.06. 13:05:08

Végre! Szuper napok ezek egy Juventito életében!

real juve 2017.02.06. 13:06:04

Ijen játékosokat csak vigyenek...es még fizetnek is értük..

Il Principino 2017.02.06. 13:23:42

Ő egy vészmegoldás,egy kapkodás eredménye volt..meg is látszott:(
Már a Scudetto és a BL miatt megérte neki ez a kaland..

Nathas 2017.02.06. 13:47:33

Azért a kínaiakat jobban le lehetne venni :)

babo0410 2017.02.06. 14:32:54

Én nem leszek ennyire kemény. Szerintem egyértelműen azért jött ő az utolsó pillanatokban, mert Marotta bízott abban, hogy nálunk visszanyerheti a Lazionál mutatott formáját. Sajnos ahhoz nem kapott elég lehetőséget, pedig voltak bíztató meccsei. Nem bánom, hogy megy, de sajnálom is, hogy nem tudott formába lendülni. Sok sikert neki Kínában.

Watakuki 2017.02.06. 15:25:41

Ha csak a jóra akarunk emlékezni... összesen volt talán 2 gólja...? Meg 3 jó meccse tán...

Most jut eszembe, a tavalyi Inter - Juve meccsen volt egy bitang jó lövése... ha az bemegy, minden dühöm elpárolog :D

.Bulldeo 2017.02.06. 15:37:32

@Watakuki: gólja mondjuk több van így is, mint Marchisionak, pedig ugyanazon a poszton játszanak. Szerencsétlen Hernyó sosem kapott egy minimálisan is szabadabb szerepkört. Khedira a volt vkp vígan poroszkál az ellenfél kapuja előtt, míg Hernyó, a volt tkp a védelem elé van szögezve. Azért ez elég abszurd.
Mindegy, ahogy alakultak a dolgai, abszolút örülök, ha megveszik a kínaiak. Mindenki jól jár.

I love JU 2017.02.06. 17:49:02

@babo0410: @Watakuki: @.Bulldeo: tényleg volt pár jó meccse, és potenciál is volt benne, de sajnos nem ugy alakult h zsinorban jatsszon tobbet, h formaba lendulhessen... nekem neha szimpi volt a harciassaga es a batorsaga, pl loveseknel... na de azert inkabb Marchiziohoz ne hasonlitsuk, mert ege es fold :)

talan a penz miatt elmegy...

Dybala11 2017.02.06. 18:15:50

@I love JU: Marchizio :)))
Senki nem hasonlította hozzá csak le lett írva, hogy több gólja van.

Drotkoszoru 2017.02.06. 23:46:44

Úgy szeretem ezeket a lózungokat: "nem kapta meg a lehetőséget", "sokkal több volt benne", "nem játszhatott soha az igazi posztján", stb. Akkor csak a száraz tényeket: Ebben a szezonban 10 bajnokin játszott, 8-szor kezdőként, 2-szer csereként pályára lépve, 723 percet a pályán töltve, 1 gólt szerezve, gólpasszt nem adott. 2 BL meccsen lépett pályára, 1-szer kezdőként, 1-szer csereként, 95 perc jutott neki ebben a sorozatban (0 gól, 0 assziszt). Az Atalanta ellen végig a pályán volt a Coppa Italia nyolcaddöntőjében. Összesen tehát: 13 tétmeccsen lépett pályára, 10-szer kezdőként, 908 percet a pályán töltve. 1 gól szerzett, gólpasszt nem adott. Előző szezonban: 14 bajnokin játszott, 10-szer kezdőként, 4-szer csereként, 863 percet töltött a pályán, 1 gólt lőtt, 1 gólpasszt adott. BL-ben: 5 meccs 4-szer kezdőként, a Bayern ellen csereként beállva (a legjobb meccse volt talán). 398 perc, 0 gól, 0 assziszt, 1 piros. 3 kupameccs jutott neki, 2-szer kezdőként (a döntőben is), 1-szer csereként. 182 perc, 0 gól, 0 gólpassz. 2015-2016-os szezon: 22 tétmeccs, 16-szor kezdőként, 6-szor csereként szerepelt, 1 gól, 1 gólpassz. Nem mondom, hogy alapember volt, de az sem igaz, hogy nem kapta meg a lehetőséget, egyáltalán nem játszott. Sokan vetik fel, hogy az igazi posztján ki sem próbálta Allegri. Ez sem igaz, emlékszem, hogy az előző szezon elején (2015 ősze) nem egyszer játszott trequartistaként a 4-3-1-2-es rendszerben (pl. a Chievo elleni hazai 1-1 során). Katasztrofálisan játszott ő is és az egész csapat is, emiatt mondott le erről a szisztémáról és szerepkörről Allegri és inkább Marchisio tehermentesítésére használta a prófétát (nem véletlenül, támadó középpályásnak túl lassú, körülményes volt, a védelem előtt legalább csak "alibi" passzokat kellett bevállalnia). Én láttam Hernanest játszani, mikor Olaszországba került és egyből berobbant, nagyon szerettem akkoriban a játékát és elnézegettem volna nálunk is, de sokan itt a múltban élnek és leragadtak kb. 2013-ban, mert brazil barátunk legutóbb akkor játszott utoljára igazán jól, de ennek már 4 éve! Nem véletlen, hogy az Internél sem volt alapember, illetve nem marasztalták, tartottak rá igényt. Pánikigazolás volt, az utolsó pillanatban kellett egy középpályás, így 2015 augusztus 31-én lecsaptunk rá, Marotta meg mosta kezeit és odalökte Allegrinek, hogy: "nesze, itt a trequartistád". Reménykedtem benne (meg szerintem sokan mások), hogy hátha visszanyeri a Laziós formáját, de azt nem tudta és soha nem is fogja. Az idő mindent megszépít, itt sokan hajlamosak arra, hogy 1-1 elfogadható kupameccs, teljesítmény után Hernanest a kezdőbe követeljék, 1-2 gyengébb produkció után meg Dybalát is el akarják adni néhányan. Én se vagyok teljesen elfogulatlan, de igyekszek összkép alapján ítélni; és ezek alapján nálam Hernanes vajmi kevés volt. Volt 1-2 jó meccse, elfogadható teljesítménye, de összességében csalódás volt, amit Juve mezben bemutatott (és ezt úgy mondom, hogy emberileg semmi bajom nincs vele, sőt: a Lazióban kifejezetten szerettem a játékát). Tudjátok mi a legnagyobb bajom vele: tetű lassú. Mind mozgásban, futásban, labdavezetésben, cselezésben, labdakezelésben, továbbításban, de még gondolkodásban is. Alapból nem volt az a sprinter alkat soha, de mikor berobbant még pont megvolt az az 1-1 ütemnyi előnye, amivel megverte az ellenfeleit és amit még tudott technikailag kompenzálni (mert nem ügyetlen játékos, az tény). De mostanra olyan bántóan lassú lett, hogy az már nem fér bele ezen a szinten. Mikor meglátom, hogy belekezd abba a csigalassú, teljesen átlátszó, körülményes biciklicseleibe, kb. fogom a fejemet, hogy kispályán kiröhögnének, ha ilyen tempóban csinálnám. Nem hiszem el, hogy ez másoknak nem tűnt még fel. "gólja mondjuk több van így is, mint Marchisionak, pedig ugyanazon a poszton játszanak." Ugyanannyi gólt lőttek ebben a szezonban mindketten az összes sorozatot nézve (egyet-egyet, Marchisio betalált a Sevilla ellen), + Marchisio adott már 2 gólpasszt (Hernanes egyet sem), miközben kevesebbet játszott, illetve egy súlyos sérülésből, fél éves kihagyásból tért vissza. Lássuk be: ide már kevés volt, visszakapjuk majdnem a teljes vételárát, miközben 1,5 évet öregedett, "amortizálódott" nálunk, illetve megszabadulunk az évi 3,5 millió €-s fizetésétől is. Ő is jól jár, mert legalább játszhat rendszeresen és a többszörösét megkeresheti, mint nálunk. Sokan mondták, hogy Sturaro és Rincon (akit egyébként én sem igazoltam volna le) semmivel sem jobb játékosok nála. Lehet, hogy képességekben nem, csak ők fiatalabbak, több labdát szereznek, harcosabbak, gyorsabbak, emellett lényegesen kevesebbet keresnek. Inkább ők üljenek a padon, aztán álljanak be, ha már csak rombolni kell. Jobb szerintem ez a váltás mindenkinek, sok sikert Hernanesnek Kínában!

Grinta 2017.02.07. 07:29:45

@Drotkoszoru: Mikor megpillantottam ezt a hosszú írást,az volt Bennem..hogy ebbe majd belekötök.Mármint a mondanivalójába,nem abba aki írta..mielőtt félreértés történne.Hát elolvastam,és nem sikerült belekötni.Jó írás lett,részletes..és mindenekelőtt tárgyilagos!Viszont amit a számadatok nem adnak vissza az az,hogy folyamatosan! nem játszott..nem volt 5 meccse egyhuzamban.

Drotkoszoru 2017.02.07. 09:43:42

@Grinta: "Viszont amit a számadatok nem adnak vissza az az,hogy folyamatosan! nem játszott..nem volt 5 meccse egyhuzamban." Kíváncsiságból visszanéztem a whoscored-on az őszi meccseit és ez alapján azt kell mondanom, hogy még az se igaz, hogy ne lett volna olyan periódus, amikor folyamatosan, egyhuzamban játszott. 2016.09.21-én végigjátszott a Cagliari ellen, 27-én szintén a Dinamo Zagreb ellen, október 2-án végig a pályán volt az Empoli ellen, utána két hét szünet (de nem csak neki, az egész csapatnak, mert válogatott szünet volt, nem játszottunk tétmeccset), október 15-én végig pályán volt az Udinese ellen, 22-én kezdett a Milan ellen (87 percet kapott), 29-én szintén kezdő volt a Napoli ellen (76 perc után kapta le Allegri), november 6-án végigjátszotta a Chievo elleni találkozót, utána két hét pihenés a válogatott szünet miatt (megint nem volt tétmeccs), de az első bajnokin megint a pályán volt 90 percet a Pescara ellen november 19-én (gólt is szerzett). 27-én szintén kezdett a Genoa elleni gyalázatos meccsen és végig a pályán volt. Bő két hónap alatt 9-szer volt kezdő és ebben a bő két hónapban volt 2 válogatott szünet (amiről szintén nem mi tehetünk), magyarán simán volt olyan időszak, amikor heti rendszerességgel játszott kezdőként, nem lehet azt mondani, hogy ne kapta volna meg az esélyt a bizonyításra. Nem tudott vele élni, Machisio felépülésével meg joggal került a padra. Szerintem ennél türelmesebb nem lehetett vele Allegri sem. A másik pedig: még ha meg se kapta volna a lehetőséget, nem kapott volna zsinórban 5 meccset a bizonyításra (ami, mint látható: nem igaz), ez a Juventus, itt igenis nincs idő arra, hogy 5-6 meccs elmenjen valakin, csak hogy az adott játékost formába hozzuk. Itt, ha kapsz 10-15 percet, akkor annyid van, az alatt kell kihozni a maximumot (Zazának sokszor sikerült ennyi idő alatt is fontos gólokat szerezni, őt mégse marasztalták ennyien). Rugani pl. hol kapott annyi lehetőséget az első fél évében? Mégis élt vele, mikor kidőlt éppen valaki és 1-2 gyengébb meccstől eltekintve egész jól játszott, mikor be kellett ugrania. De ott van Pjaca is. Na ő tényleg nem kapta meg eddig a lehetőséget, le is sérült sajnos. De nem hisztizik, teszi a dolgát, aztán ha beállítják 10 percre, akkor próbálja belőle kihozni a legtöbbet (sikerült is eddig szerintem, mert látszott jó néhány megmozdulásán, cselén, helyzetbe kerülésén, hogy óriási potenciál van benne. Nyilván könnyebb lett volna neki is, ha a pár helyzetéből belő 1-2-t). De lehetne még jó pár játékost felsorolni, akik szintén nem kapták meg a megfelelő időt, meccsszámot, folyamatos játéklehetőséget a formába lendülésre. Értük miért nem emel szót senki, Hernanesért meg igen (aki ráadásul meg is kapta az esélyt: 35 tétmeccs másfél év alatt, többnyire kezdőként, mégis mennyi időt kellett volna még neki biztosítani a formába lendülésre)?

I love JU 2017.02.07. 12:43:21

a romaniai digi sport szerint elkelt 10 misiert es mar megvan a transfer

Rikoo 2017.02.07. 12:47:38

@I love JU: a romaniai digi akkor olyat tud amit meg senki mas a vilagon.nem hivatalos meg.

Dybala11 2017.02.07. 13:17:44

@I love JU: @Rikoo: Nem kell komolyan venni őket, folyamatosan hazudnak, megtévesztenek. Mindent a kattintás érdekében.

Grinta 2017.02.07. 16:14:37

@Drotkoszoru: Én értük is szót emeltem..mint ahogy most előtted a kalapom!

.Bulldeo 2017.02.08. 14:06:24

@Drotkoszoru: "De lehetne még jó pár játékost felsorolni, akik szintén nem kapták meg a megfelelő időt, meccsszámot, folyamatos játéklehetőséget a formába lendülésre. Értük miért nem emel szót senki, Hernanesért meg igen"

Azért ezt erősen túltoltad. Nincs olyan kommentelő kolléga, aki ne szeretné, hogy pl.: Pjaca többet játszon, és ez elég gyakran meg is jelenik a blogon. Ellenben Hernanes eligazolásának is szinte mindenki örül.