Guardiola: "Senki sem gondolhatta, hogy végig mi irányítunk majd"

guardiola_pep_bayern.jpgA Bayern München mestere, Pep Guardiola a Juventust és saját csapatát dicsérte, s elégedetten nyilatkozott a 2:2-es döntetlennel záruló torinói mérkőzés után.

"Az, hogy ide látogattunk és úgy játszottunk, ahogyan azt a Juventus ellen tettük, egyike pályafutásom  legkülönlegesebb napjainak." - értékelte az összecsapást Guardiola.

"Nagyszerű Bajnokok Ligája-mérkőzés volt két kiváló csapat között. Elégedett vagyok a játékosaim teljesítményével. Arturo nagyon jól játszott a legutóbbi két mérkőzésen. Fizikálisan nagyon erős. Szükségünk volt, hogy visszatérjen egy játékos az ő jellemzőivel. Természetesen nem tartottam tőle, mert ismerem az adottságait és én hoztam a döntést.

A Juventusnak három lövése volt és két gólt szerzett, de senki sem gondolhatja, hogy idejön ebbe a csodálatos stadionba Torinóban, s kapott gól nélkül megússza. Nem gondolhatjuk azt, hogy idejövünk, uraljuk a meccset és 7:0-ra győzünk.

Tudom, hogy az emberek mindig csak az eredményről beszélnek, de a Bayern nagyszerű teljesítményt nyújtott, s az eredmény nem minden. Igaz, hogy a Juventusnak esélye van a továbbjutásra, de ez ránk is igaz. A mérkőzés után megdicsértem Max Allegrit, mert az emberek élvezettel nézhették a mérkőzést ma este."

Guardiola nem ért egyet azokkal a véleményekkel, amelyek szerint a Bayern visszaesése és a Juventus feltámadása mögött a bajor csapat rossz erőnléti állapota lenne az ok.

"Ha visszaesett volna az erőnlétünk, nem támadtunk volna úgy, ahogyan azt az utolsó tizenöt percben tettük. Az erőnlét az egyik legfontosabb dolog ebben az országban, de ez egyáltalán nem számít. Ez egyéni kérdés.

Igazán azt hitték, hogy mi úgy jövünk ide, hogy arra számítunk, kilencven percen keresztül uraljuk a mérkőzést egy csapat ellen, amelyben ott van Pogba, Mandžukić, Morata, Bonucci – aki az egyik valaha volt legnagyobb kedvencem – Buffon és a többiek?

Látva a játékunkat, van bennünk rossz érzés, amiért nem tudtunk nyerni, de ez a labdarúgás. A csapatunkban sok fiatal játékos van, s tanulunk majd a jövőre. Majd meglátjuk hol tartunk három hét múlva, s egy újabb nagyszerű mérkőzést játszunk a Juventus ellen."

Ez Guardiola utolsó szezonja a Bayern Münchennél, s nyártól már a Manchester City kispadján folytatja a munkát. Vajon mindez kihatással lehetett a játékosok teljesítményére?

"Nem tudom, őket kellene megkérdezniük, de nekem úgy tűnt, hogy keményen futottak. Tartottuk a labdát, s próbáltunk támadni, amennyire csak lehetséges volt."

venember83 2016.02.24. 13:33:50

Nekem azért lenne egy tippem, hogy ki számított teljes Barca, izé, Bayern dominanciára. Ön mit gondol, Breitner úr?

babo0410 2016.02.24. 13:35:25

Tetszik a nyilatkozat, de azzal kötekednék, hogy biztosan csak 3 kapura lövésünk volt? Az a 3 volt 12 is. Csak kettővel többször lőttek kapura, mint mi. És mi többször is találtuk el a kaput. Szerintem, ha már az elején úgy játszunk, ahogyan a másodi félidőben, akkor nyerhettünk volna. Kár érte. Allegri pont azt a taktikát akarta erőltetni, ami a Bayernnek nagyon fekszik. Szeretik porig alázni az olyan csapatokat, akik beállnak bekkelni. Mi ráadásul a labdákat se tudtuk kihozni, mert kissé idegesen játszottunk. A visszavágón a 2. félidei játék kell már az elejétől, hogy mi tudjuk uralni a meccset. Sajnos most abban a helyzetben vagyunk, ha a Bayern betalál, akkor vagy 2-2 kell legyen az eredmény megint, és hosszabbítás, vagy nekünk kell nyerni 3-1-re, 4-2-re. Mondjuk a 2-2-től nagyobb arányú döntetlen jó nekünk még. Tehát ha netán döntetlen lesz, akkor is minimum 2-2 kell legyen, de inkább akkor már 3-3 legyen. Pokolian nehéz dolgunk lesz, mert minimum két gólt kellene szereznünk úgy, hogy lehetőleg minél kevesebbet kapunk. Habár, ha nyernénk 1-0-ra, nem szólnék semmit se. Csak ez Münchenben, az Allianz Arénában pokolian nehéz.

keshudioo 2016.02.24. 13:38:13

Én is nagyon bírom Bonuccit, jelenleg egyik kedvencem a Juvéból, de kíváncsi lennék, Guardiola miért van annyira elragadtatva tőle.

Apuleius 2016.02.24. 13:38:49

@babo0410: "ha a Bayern betalál, akkor vagy 2-2 kell legyen az eredmény megint, és hosszabbítás, vagy nekünk kell nyerni 3-1-re, 4-2-re. "

Én azért gondolkodás nélkül aláírnék egy 2:1-es Juve-győzelmet is Münchenben.

babo0410 2016.02.24. 13:58:25

@Apuleius: És igazad van, ezen valahogy átsiklottam. A 2-1 még jó lehet nekünk. Az 4-3 lenne ide. :)

Rivendell 2016.02.24. 14:02:08

3:3 is jó lene idegenben lőtt több góllal,lényeg ha döntetlen,akkor minimum 2:2:D

KINGovHELL 2016.02.24. 14:04:58

@babo0410: Nem teljesen értelek. Bármilyen arányú győzelemmel továbbjutunk.

Lord Viktor 2016.02.24. 14:21:07

@venember83: Gondolom azt gondolja, hogy a Bayern nem játszott 100%-on, ahogyan le is védte magát a nyilatkozatban.

pedronegroo 2016.02.24. 14:31:15

A várakozásaimhoz képest nagyon csalódott vagyok. Azt hittem ezt a Bayern-t most megfoghatjuk, de ugyanúgy mint legutóbb átgázoltak rajtunk, úgy hogy ez a Bayern most biztos nem fogja megnyerni a BL-t mert nincs bennük akkora átütőerő.

venember83 2016.02.24. 14:53:21

@Lord Viktor: nem is kellett nekik száz százalék. Elég egy normál teljesítmény. Csak Európa topcsapatai ellen kell a Münchennek száz százalékon égnie.

Magyar Közöny 2016.02.24. 15:47:13

A bayern kizárólag a nagyképűsége miatt nem nyert fölényesen.
Rengeteg helyzetet elszórakoztak, abszolút fölényben (itt nem a labdatartásra gondolok, mert az senkit sem érdekel) játszottak. Tökéletes eredmény nekik a 2:2.
Münchenbe nem nyerni járnak a csapatok, lehet nagyon csúfos a végeredmény, sajnos 2 csapat van, akinek a támadószekciójával nemigen tudnak mit kezdeni a védőink, sajnos még Barzapapa sem (a robbenes góltól agyf+szt kaptam).

RuidaRobert 2016.02.24. 17:20:29

@keshudioo: Bonucci nem fél egy-az egyben megverni az emberét egy testcsellel és előre fele játszani, ellenben sok védővel akik csak a legközelebbi társat merik bevállalni.

Tökéletesen illene a Guardiola féle gépezetben, reméljük nem fog rá sor kerülni, hogy kiderüljön:D

RuidaRobert 2016.02.24. 17:22:07

Egyébként reménykedjünk a 2-2-ben, Guardiola úgyis leszarja az erőnlétet, 90 perc után megnézném őket:D

babo0410 2016.02.24. 18:09:12

@KINGovHELL: Csak az a baj, hogy nagyon kicsi annak az esélye, hogy nyerjünk 1-0-ra. Sajna ez a Bayern vendégeként az egyik legnehezebb dolog. És sokkal inkább érzem azt, hogy döntetlent játszunk, mint nyerünk, de ne legyen igazam. Másrészről meg a Bayern otthon elég sok gólt szerez. Bízom benne, h nem kapunk sok gólt, de sajna valószínűbb, hogy ők be fognak találni, és nem is egyszer. Nekünk kell az első gólt szerezni, ezért kéne a 2. félidei játékunkkal kezdeni majd. Bízzunk a legjobbakban.

Rikoo 2016.02.24. 22:27:35

@RuidaRobert: szerintem sokkal inkább a védekezőmunkájára gondolt. Talán 3-4 védő van most a topfutballban aki képes megelőző szerelésre és ő ebben nagyon jó. Kiemelkedően helyezkedik és nagyon intelligens játékos. A világ egyik legjobb belsővédője. És végre nem ívelgeti el a labdát agyatlanul.:D
Egyébként érdemes megfigyelni, hogyha mi támadunk és a támadóharmadban elvesztjük a labdát, az ellenfél ha feljátsza a csatárának a labdát(laposan vagy ívelve) szinte mindig megnyeri a párharcait Bonucci és elveszi a labdát a támadótól.