Vidal: "Győznünk kell Firenzében"

Vidal Arturo_gólöröm_7.jpgA Juventus csapatkapitánya, Gigi Buffon úgy véli, hogy a csapat ráült az eredményre, s elhitte, hogy egygólos előnnyel utazhat majd a Firenzében megrendezésre kerülő visszavágóra, ez pedig megbosszulta magát.

"Talán, mivel az elmúlt mérkőzések alkalmával jól irányítottuk a második félidőt, úgy gondoltuk, hogy ez ismét sikerülhet." - értékelte a mérkőzést Buffon a Sky Sport Italianak.

"Az is igaz, hogy nem alakulhatnak mindig jól a dolgok, hiszen egy olyan csapattal találkoztunk, amelyben kiváló játékosok vannak, akik bármelyik pillanatban betalálhatnak, s rálelnek a pillanatra, hogy megváltoztassák a mérkőzést."

"A gól egy olyan szituációból született, amely előfordulhat, különösképpen azért, mert Gómez egy hatalmas bajnok. Természetesen sajnáljuk, hiszen azt hittük, hogy képesek leszünk 1:0-val zárni a mérkőzést, ahogy azt a bajnokin is tettük vasárnap."

"Azt mondtam Arturónak, hogy higgadjon le, mivel közel járt a sárga lapos figyelmeztetéshez, s nem akartam, hogy lemaradjon a visszavágóról."

A Juve chilei középpályása, Arturo Vidal már a mérkőzés harmadik percében megszerezte a vezetést, azonban a csapat így is keserű szájízzel hagyta el a pályát a hármas sípszó elhangzása után.

"Nagyon keserű vagyok, mert ez gyenge teljesítmény volt." - nyilatkozta Vidal a Mediasetnek. "Hátra van még kilencven perc, s győznünk kell a Stadio Franchiban."

Korai góljával, Vidal bekerült az Európa Liga rekordjainak könyvébe is, mivel ez volt a versenysorozat negyedik leggyorsabb találata.

"Boldog voltam-e a gólom miatt? A trófeák elhódítása az, ami számít, nem pedig a gólszerzés."

venember83 2014.03.14. 14:18:41

Gómez valóban bajnok, többszörös német bajnok. És valóban hatalmas is, szép szál ember, de Buffon is többszörös bajnok, olasz bajnok, sőt, világbajnok, és 2 centivel Gómeznél is hatalmasabb, akkor hogyan kaphatott gólt, ezt mondja meg nekem valaki?

Devilke Balla 2014.03.14. 14:49:47

@venember83: ilyen helyzetben a kapus nem sok minden tehet már,csak kifut,és vetodik egyet,hogy amennyire csak tudja szukitse a teret. ilyenkor a csatár higgadtságán és helyzetfelismero képességén mulik csak,hogy golt e szerez,vagy a kapusba rugja. talán ha nem gomez van ott hanem egy másik fio játékos,lehet hogy buffont találja el. egy gomez szintu játékosnak ez viszont rutin

regularjohn 2014.03.14. 15:19:11

conte szerint ő nem utasította a játékosokat visszaállásra, buffon szerint az 1:0-át akarták tartani. a játék mutatott képe alapján buffonnak adok igazat.

Il Principino 2014.03.14. 15:59:12

Kedves Gigi!Ez nem csak a mai meccsen történt meg!ÉBRESZTŐ!!!
Forza Juve!!!

Alex8610 2014.03.14. 16:58:21

Az első félidei teljesítményünk főleg az első 20perc így annyit ér mint zsebben a szar.Még így "másnaposan" is nehéz nyugodtnak maradni a tegnap este történtek miatt egyáltalán mia tökömre tartalékolnak??? hvégéi Genoa elleni bajnokira? ugy hogy 14ponttal vezetünk a bajnokságban és maradt hátra 2 rangadó aminek már semmi tétje nincs? Nem rémlik hogy más sorozatban állna még a Juve.Érthetetlen ennyire azért nem szűk a keret már bocsássanak meg.Tegnap az első félidőben minimum 2 de inkább 3 góllal kellett volna menni.Biztos vagyok a továbbjutásban nem egy lehetetlen feladat ugy vélem nyerni firenzében de kurva szar meg unalmas mindig ugyanazt leírni.Nem azt kívántam hogy 90percig rohamozzanak de jók lett volna a mondjuk pl a 2.félidő elejét is ugy meghuzzák mint az elsőt hogy lettek volna olyan periódusok a 2.félidőben hogy nem hagyjuk játszani a fiort, nem megvárni amig teljesen át nem veszik az irányitást.A cserékről nemis írnék inkább.Montella kiválóan változtatott és lehet megkövezni de egyre jobban tetszik amit azaz edző csinál mind felfogásban mind taktikailag.

The king of alibis 2014.03.14. 17:11:43

@Alex8610: Montella jöhetne edzőnek Conte után.

Lord Viktor 2014.03.14. 18:46:59

@norbi9107: Ugyan. Azért ennyire nem ég a ház. Viszont már én is elgondolkoztam azon, hogy tényleg örülnék-e annak, hogy Conte legyen a Juve Fergusonja? Remélem összeszedi magát a csapat, mert így sose fogunk előrébb lépni.

Jozef26 2014.03.14. 20:26:52

"azt hittük, hogy képesek leszünk 1:0-val zárni a mérkőzést"
Itt van a baj. Miért akarunk mindig egy góllal nyerni mostanában?

Domonkos Zoltán 2014.03.14. 20:34:29

Vidal nagyon szimpatikus ő egy csúpa szív játékos!
Bár nála is vannak hullámvölgyek, de egy klasszis!
Ugyanez elmondható Buffonról is ne szidjátok még mindig a 3 legjobb kapus közt van a világon!!!
Bár a gólról tehetet, de ő is emberből van!
Én valahogy azt érzem Firenzébe simán tovább fogunk jutni!!!
Merda Violla Sempre juve!

Rivendell 2014.03.14. 20:54:25

1valamit azért érzékelni kéne..ez nem 1 olasz bajnoki mérkőzés,ahol az 1:0 tökéletes..ez 1 2mérkőzéses oda vissza vágós rendszer,ahol ha 1:0-ra nyerünk otthon 2-vel ki is kaphatunk idegenben,itt nem elég a minimális győzelem,meg kell mindent tenni annak érdekében,hogy maximalizáljuk a különbséget

Goku06 2014.03.14. 21:01:52

@Rivendell: na amit itt leírtál, az a különbség európa élcsapatai és a Juventus közt...
ők miért basznak oda 3-4 gólokkal az odavágón energiát nem spórolva?

danimester1 2014.03.14. 21:55:23

@Rivendell: @Goku06: Ez egy hatalmas nagy kérdés és én is várom a választ rá!Esetleg nem a tyúk vagy a tojás volt előbb esete?:-)Pontosan a többi csapat is 3 naponta játszik és nem panaszkodik keres kifogásokat...Szokták volt mondani a győzelmet nem kell magyarázni a többire meg ott a mastercard..:-)