Kupagyőztes a Primavera csapat

A Juventus legyőzte a Napolit a klubok Primavera csapatai részére kiírt Olasz Kupa sorozat döntőjének visszavágóján, s ezzel elhódította a trófeát, annak ellenére, hogy kilenc emberrel fejezte be a találkozót.

Juve Primavera Italian Cup.jpgA két csapat torinói első összecsapásán a fiatalok 1:1-es döntetlent játszottak, s a Nápolyban rendezett visszavágón, amelyre 32 ezer néző látogatott ki,  a Juventus szerezte meg a vezetést Padovan révén az 57. percben.

A Napoli a mérkőzés utolsó perceiben egyenlített, amikor az első csapatban szereplő Lorenzo Insigne öccse,  Roberto Insigne adott gólpasszt a déliek magyar játékosának, Novothny Somának.

A lefújás előtti pillanatokban a Juventus fiataljai csaknem megszerezték a győztes találatot, azonban Sakor életerős lövése a kapufán csattant, így következhetett a hosszabbítás.

A zebracsikók a ráadás második felében döntötték el a kupa sorsát Mattiello találatával, azonban a gólöröm hevében a közönség felé sértő mozdulatokat tevő Gerbaudo kiállításával a csapat tíz főre fogyatkozott. A mindent eldöntő gólt szerző Mattiello a végén még megkapta második sárgáját is, így a Juventus kettős emberhátrányban fejezte be a mérkőzést, ez azonban nem változtatott a végeredményen, így a torinói fiatalok 3:2-es összesítésben elhódították az Olasz Kupát.

A mérkőzés összefoglalója itt megtekinthető.

NAPOLI 1-2 JUVENTUS (hosszabbítás után)

Gólok: Padovan 57', Novothny 86', Mattiello 107'

NAPOLI: Crispino; Allegra, Celiento, Lasicki, Nicolao (Barone 115'); Palmiero (Scielzo 77'), Radosevic, Tutino; Novothny, Fornito (Palma 66'), Insigne

JUVENTUSBranescu; Rugani, Magnusson, Garcia Tena; Untersee, Slivka (Gerbaudo 55'), Schiavone (Sakor 85'), Kabashi, Mattiello; Beltrame, Padovan (Cavion 74').