Chievo - Juventus: 1-2

A Juventus meglehetősen furcsa felállásban lépett pályára Veronában. A hátvédsorban mindössze Barzagli volt jelen az alapvédők közül, mivel Chiellini sérült, Bonucci pedig eltiltott volt. Ennek megfelelően Cáceres és Marrone kapott helyet a kezdőben. Marchisio helyett a jolly joker Pogba, Asamoah helyén pedig De Ceglie játszott.

Alessandro_Matri_Juve.jpgA bianconeri hamar egyértelművé tette, hogy ki irányítja a mérkőzést, a Chievotól egyébként is a bekkelésre épített kontrázós taktikát vártuk. A Chievo stratégiája akkor lett volna végzetes, ha sokáig bírják kapott gól nélkül, de a 10. percben Vidal beadásából Matri kapásból lőtte ki a hosszút. A szép találat eredményeképpen: 0-1 Ezután Giovinco gyorsan növelhette volna az előnyt, de ziccerben a kapu mellé gurított. Buffonnak a 23. percben volt először védeni valója, addig nem igazán jutottak el a sárgák a zebrák kapujáig. Pirlo zseniálisan begyakorolt figurát alkalmazott egy szabadrúgásnál, jobb oldalról középre ívelte a labdát a tizenhatos vonaláig, ahonnan Vidal kapásból lőtt, de a tömörülő védelemben elakadt a nagyszerű lövés.

A 30. percben kicsit meghűlt a vér a juventinok ereiben, de a chievoi csatár hosszan tolta meg a labdát, Buffon pedig ellentmondást nem tűrően jött ki kapujából és lábbal tisztázott. Lichsteiner Maradonát megszégyenítő módon kézzel szelídítette meg a játékszert, de -szerencsére- kimaradt a helyzet. Nem úgy a svájci következő lövése. Giovinco indult el középen, szöktette Matrit, aki okosan középre passzolt. Az érkező Lichtsteinernek szánt passzba Atom Anti piszkoskodott bele, ekkor azt hittük, hogy eltotojázzák a helyzetet, de Giovinco egy okos húzással sarokkal továbbította a svájcinak, aki ismét a hosszút választotta. 0-2

A második játékrészt a Chievo sokkal élénkebben kezdte, a Juve tudatosan vagy véletlenül átengedte a kezdeményezést a hazai csapatnak. Mintha a csapatok mezt cseréltek volna a szünetben, az első félidei játék képe pont az ellenkezőjére változott. Az akarásnak meg is lett az eredménye, Thereau Marrone és Cáceres asszisztálása mellett tudott lőni, amit Buffon nem háríthatott. 1-2 Giovinco haloványabbnak tűnt a második játékrészben, ezért Quagliarella váltotta. Beállását követően -vagy pont azért- megélénkült az Öreg Hölgy, kiegyenlítettebb képet mutatott a játék. Viszont a korábbi enervált Chievot nem láthattuk újra, mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei. Előbb Pogba fura mozdulattal küldte kapu felé a játékszert, majd De Ceglie lőtt, bár Quagliarella a tizenhatoson belül tisztán várta a passzt.

A 78. percben érthetetlen módon a jól játszó Lichtsteinert Padoin váltotta. Ezután mezőnyben gyűrték egymást a felek, érdemlegesebb megmozdulás nem történt. A végén még a középső alakzat megerősítése érdekében Isla váltotta Matrit, a Juve igyekezett ölni az időt, így gól már nem született. A cserével biztossá vált, hogy Anelka bemutatkozása még legalább egy hetet várat magára.