Juventus - Bologna 2-1

Bár a tegnapi bajnoki folyamán a Juventus statisztikailag dominált a futballpályán, a Bologna megnehezítette a Zebrák életét. A győztes gólra egészen a 91. percig kellett várni: Paul Pogba döntötte el a találkozót.

Pogba Paul_gólöröm.jpgNehéz napokat éltek át a torinóiak, hiszen a cataniai útjukat nyilatkozatháború követte. Szicíliában a csapat lesgóllal győzedelmeskedett, ellenfelüket pedig megfosztották egy szabályos találattól.

A csapat mindenképpen győzni akart a Bologna ellen, bár ez a kezdőn nem látszott meg: Vidal az összegyűjtött sárga lapok miatt hiányzott, Marchisio pedig sérülés miatt, azonban rajtuk kívül is számtalan változtatást eszközölt Antonio Conte.

A kezdő tizenegyben helyet kapott Cáceres, De Ceglie, Giaccherini, Pogba, Quagliarella és Bendtner is. A Bologna nem számíthatott Alessandro Diamanti, Diego Pérez, Gianluca Curci, Cesare Natali, Robert Acquafresca és Henry Giménez játékára. A vendégek tizenegyében négy Juve érintettségű játékos is helyet kapott: Gabbiadini, Sörensen, Pazienza és Motta.

A kezdő sípszó után négy perccel veszélyeztettek először a hazaiak Giaccherini, majd Quagliarella révén, Agliardi azonban résen volt, így nem született gól.

A következő helyzet Isla lapos passzánál alakult ki, a játékszerbe azonban nem tudott beleérni az érkező Nicklas Bendtner. Szöglet következett, amelyet Paul Pogba használt ki, de a találatot nem adta meg a játékvezető lökés miatt.

A remekül kezdő Pogba három perccel később tesztelte gyengébbik lábát, de a labda a kapufáról kifelé vette az irányt.

A következő percek a vendégeké voltak. A 18. percben a Bolognának sikerült bekotornia a labdát Buffon hálójába, de a gólt ismét érvénytelenítette a bíró. Maradt a 0-0.

Gabbiadini próbálkozott egy ballábas lövéssel a torinói térfélen, de Buffonnak a szeme se rebbent, a bogyó ugyanis elkerülte a kaput.

Nem sokkal később Bendtner eresztett meg egy távoli lövést a bolognai kapura, amelyet Agliardi hárított. Ezután ismét Pogba veszélyeztetett fejjel, de ezúttal nem tartott kapura a próbálkozása.

Az áttörés az 54. percben jött: Pogba, Giaccherini és Quagliarella játszott össze, s utóbbi megszerezte a Zebrák első találatát. 1-0

A gól után Quagliarella ismét helyzetbe került, de a labdát nem tudta eljuttatni a vendég kapuig.

A meglepetés a 71. percben következett: Paolo De Ceglie gyenge felszabadítását követően a Bologna jutott labdához, a Juventustól kölcsönben lévő Saphir Sliti Taïder pedig nem jött zavarba Buffonnal szemben, és kiegyenlített. 1-1

Az mérkőzés további szakaszában Asamoah, Pirlo és Vučinić is próbálkozott, de semelyikük nem tudta begyötörni a második gólt.

Úgy tűnt, hogy a találkozó ismételten csalódást keltő Juventus teljesítménnyel és döntetlennel ér véget, azonban a csereként beálló Sebastian Giovinco középre tekert labdáját Paul Pogba a bolognai hálóba juttatta a 91. percben. Végeredmény: 2-1

Juventus: Buffon, Barzagli, Bonucci, Cáceres, Isla (Vučinić 76), Pogba, Pirlo, Giaccherini, De Ceglie (Asamoah 73), Bendtner, Quagliarella (Giovinco 72)

Bologna: Agliardi; Sörensen, Antonsson, Cherubin; Motta (Pulzetti 66), Kone, Pazienza (Krhin 66), Morleo; Taïder; Gabbiadini (Paponi 89), Gilardino

Bíró: Romeo

A whoscored.com értékelései:
Pogba 9.13 (Meccs embere); Quagliarella 8.5; Giaccherini 8.11; Bendtner 7.99; Pirlo 7.49; Bonucci 7.11; Giovinco 7.07; Barzagli 6.88; Cáceres 6.76; Isla 6.63; Vučinić 6.47; Asamoah 6.46; Buffon 5.95; De Ceglie 5.71