Juventus - Roma 4-1

Úgy tűnik, a firenzei készenléti üzemmódnak mégiscsak volt értelme, a Juventus ugyanis kiváló játékkal porrá alázta az AS Romát a tegnap esti mérkőzésen.

20120929 Juventus v Roma 03.jpgA Roma elleni mérkőzés mindig is rangadónak számított, de a csapat élére újonnan kinevezett Zeman már jó előre megfűszerezte a találkozót. A szakember híres a Juventus elleni lejáratókampányairól, nyilatkozataiban sem kíméli a Bianconerit, emiatt a fekete-fehér szurkolókat is folyamatosan hangolja önmaga és aktuális egyesülete ellen.

Mirko Vučinić egykori klubjával nézett szembe, de a kezdőbe bekerült az idén még kevés lehetőséget kapó De Ceglie, Cáceres és Matri is. A Farkasokhoz visszatért sérüléséből Pablo Osvaldo, mellette Totti és Lamela alkották a támadótriót.

Az első lehetőség az Öreg Hölgy előtt adódott: Cáceres lapos passzára Matri és Marchisio is érkezett, de egyikük sem tudott beleérni a játékszerbe.

Nem sokkal később a Juventus jutott egy vitatható szabadrúgáshoz. A lehetőséggel Andrea Pirlo kiválóan élt: laposan lőtte el a sorfal mellett, és ezzel megszerezte csapatának a vezetést. 1-0

Pár perc múlva Leandro Castán ért kézzel a labdához saját tizenhatosán belül, így a Zebrák tizenegyeshez jutottak. Vidal magabiztosan lőtte Stekelenburg kapujába a golyót. 2-0

A tizenegyes után a római alakulatnak is volt egy aprócska helyzete, de az eredményjelző változatlan maradt.

Harminc másodperccel később azonban Matri ugrott ki a védőfalból kiváló ütemmel, mellel levette Vidal passzát, majd kapura lőtt. A holland kapusnak sikerült beleérnie a lövésbe, de a labda így is a gólvonalon belül kötött ki. 3-0

20120930 Juventus v Roma 01.jpgEzután Juventus-helyzetek sorozata következett, a Farkasok eszeveszetten próbáltak érvényesülni a pályán. A csapatok 3-0-val mentek az öltözőbe.

A második félidő is torinói fölényt hozott, a Romának azonban sikerült szépítenie. Bonucci feltartotta Destrót a tizenhatoson belül, a bíró tizenegyest ítélt. Osvaldo berúgta. 3-1

Az eredményen az utolsó módosítást a második félidőben beálló Sebastian Giovinco végezte. A középső védő Barzagli magabiztosan indult meg saját térfeléről, lefutott minden a közelébe kerülő római játékost, remek ütemben passzolt az apró támadónak, Giovinco pedig egy testcsel után belőtte csapatának a negyedik gólt. Végeredmény: 4-1

Csapatok:

Juventus: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Cáceres, Vidal, Pirlo, Marchisio (Asamoah 76), De Ceglie (Pogba 84); Matri (Giovinco 76), Vučinić

Roma: Stekelenburg; Taddei, Burdisso, Castán, Balzaretti (Marquinhos 34); Tachtsidis (Perrotta 64), Florenzi, De Rossi; Lamela, Osvaldo, Totti (Destro 64)

Játékvezető: Rizzoli