Olaszország-Málta: 2-0

Megkezdődtek a 2014-es világbajnokság selejtezői, sőt már két mérkőzést le is tudtak a válogatottak. Prandelli fiai Bulgáriában kezdték meg a menetelést, de igazából csak egy laza "sétára" futotta, mivel 2-2-es döntetlent értek el. Ebből okulva a tegnapi Málta elleni meccsen a korábbi 3-5-2-ről visszaváltott a Squadra Azzurra a 4-2-3-1-re.

A változtatás meghozta gyümölcsét, mivel már a 5. percben eredményes volt a csatársor. Osvaldo két bulgáriai gólja után ismét egy Roma-támadó, a nemzeti színekben első gólját szerző Destro volt eredményes Marchisio kiugratása után. A gyorsan megszerzett találat után sétagaloppnak tűnt a mérkőzés, a félidő második felére azonban visszavettek az olaszok, Málta több ellentámadást is vezetett. A szünet után a szövetségi kapitány hadrendet változtatott és átállt 4-3-3-ra.

Ettől és Insigne beállításától megélénkült a játék, azonban ezt csak a rendes játékidő utolsó percében Peluso tudta gólra váltani és bebiztosítani a győzelmet. A vége: Olaszország-Málta: 2-0. A mérkőzés utáni értékeléskor Prandelli kiemelte, hogy nem elégedett és nagyobb lelkesedést. A kapitány szerint itt az ideje, hogy visszataláljanak régi önmagukhoz és veszélyesebben játszanak elöl. Viszont külön kiemelte a fiatal Insigne játékát, mivel hamar felvette a mérkőzést ritmusát és segítségével felgyorsult a játék.

Azonban (kizárólag) az eredmények alapján nem lehet nyugodt Prandelli, mivel eddig vérszegénynek tűnik a produkció, bár az Azzurra 4 ponttal így is vezeti csoportját.