Al-Hilal - Juventus: 1-7

Könnyed sikerrel búcsúztatta a téli felkészülési időszakot a Juventus, 7-1-re győzött a szaúdi al-Hilal csapata ellen Rijádban. A Bianconeri az első perctől kezdve irányította a mérkőzést, Del Piero duplázott a találkozón.

Úgy tűnik a Juventus készen áll a Serie A folytatására, különösebb megerőltetés nélkül győzte le ilyen nagy arányban a szaúdi csapatot.

A gólgyártást Del Piero kezdte meg a 14. percben, gyönyörűen forgatta meg védőjét, majd laposan a jobb alsóba lőtt. A Capitano itt nem állt meg, a második gól is az ő nevéhez fűződik, mely Vidal gyönyörű passzából született.

Az első félidőben még kétszer zörgette meg a hálót a Juve, először egy szerencsés kötény kiosztása után Elia indult meg befelé, majd a kapus mellett a kapu jobb alsó sarkába zúdította a játékszert, a félidő utolsó gólját pedig Arturo Vidal szerezte, aki egy lekészített labdát lőtt 16-ról bődületesen a bal felsőbe.

Fordulás után az al-Hilal is betalált, azonban két perccel rá egy szöglet után Chiellini 6 méterről szaggatta szét a hálót. Ekkor már 5-1 az állás és még mindig volt 40 perc a találkozóból.

A csapatok érezhetően vissza is vettek a tempóból, persze azért 40 perc két gólra bőven elég volt: először Pepe lőtt szabadrúgásból egy hatalmas gólt, majd Quagliarella állította be a 7-1-es végeredményt.

Egy kis statisztikai furcsaság, hogy amelyik csapat januárban az al-Hilal ellen játszott felkészülési mérkőzést, az mindig valamilyen trófeával zárta az évet. Erre példa a Manchester United 2008-as 3-2-re elvesztett találkozója, melyet követően az angol csapat begyűjtötte a bajnoki címet és a BL-trófeát is, de mondhatnánk az Intert is, mely 2010-ben triplázni tudott az 1-0-ra megnyert mérkőzés után.

Érdekesség még, hogy a helyi szurkolók egy nem mindennapi meglepetéssel készültek: több ezer cédulát lengettek, melyeken a Juventus által megszerzett Scudettók száma volt látható, a 29.

A Juventus így tehát igazi gálával hálálta meg a szurkolók szeretetét, ma pedig már Leccébe, a vasárnapi mérkőzés helyszínére utaznak.

A mérkőzés összefoglalóját az alábbi linken tekinthetitek meg.