Giampaolo Pazzini kilőtte az olaszokat az EB-re

Pazzini szlovének ellen elért késői gólja bebiztosította a taljánoknak, hogy részt vehessek a 2012-es Európa Bajnokságon. Az olaszok 1-0 arányban verték szomszédainkat tegnap.

Olaszország

Bármi történik is, Cesare Prandelli fiai már megnyerték csoportjukat. Ha a számokra hagyatkozunk, impozáns mérleggel. Eddig 8 meccsből 7 győzelem és 1 döntetlen áll a nevük mellett, 16 rúgott és mindössze 1 kapott góllal.

Bár a Feröer-szigetek ellen a csapat nem nyújtott fenomális teljesítményt, a szövetségi kapitány mindössze két helyen változtatott a múlt heti kezdő felálláshoz képest. Most Federico Balzaretti és Mattia Cassani tűnt fel Christian Maggio és Mimmo Criscito helyén.

A 2006-as világbajnok csapat kezdte jobban a mérkőzést, Giuseppe Rossi már az első percben veszélyeztetett. A meccs további része is hasonló sémát mutatott, azaz végig támadott az olasz válogatott, de ez mit sem ért, hiszen a góllövés se Cassanonak, se Rossinak nem ment, de még De Rossi is több helyzetet puskázott el.

A fordulatra a második félidő 39. percéig kellett várni, amikor is Marchisio egy 20 méteres ívelést varázsolt Pazzini felé, aki egy kis szerencsével a védőről elé lepattanó labdát varrta az öt és felesről a kapu közepébe. Ekkor hangzott fel az egyben a végeredményt is jelentő: "uno-zero".

A kezdőcsapatok:
Olaszország: Buffon; Cassani, Ranocchia, Chiellini, Balzaretti; Thiago Motta (Marchisio 46), Pirlo, De Rossi; Montolivo (Balotelli 75); Cassano (Pazzini 61), Rossi

Szlovénia: J Handanovic; Brecko, Cesar, Suler, Jokic; Birsa (Ilicic 55), Koren, Vrsic (Pecic 75), Kirm (Dedic 85); Radosavljevic, Novakovic