Juventus-Catania 2-0

A Juventus ma este megkezdte szereplését az idei Coppa Italiában.

Az első ellenfél a legjobb 16 között a Catania gárdája volt. A két csapat legutóbb a Serie A 15. fordulójában találkozott fordított pályaválasztással, és akkor a Juventus Quagliarella két és Pepe egy góljával 3-1-re nyert. Mindkét csapat két vereséggel kezdte a 2011-es évet, így bőven volt javítanivalójuk.

A Bianconeriben hosszú idő után ismét pályára lépett Gianluigi Buffon, aki mostmár kijelenthető, hogy teljesen felépült a sérvműtétjéből.

A mérkőzés első negyedórájában nem történt említésre méltó esemény. A 18. percben viszont Tonit sérülés miatt le kellett cserélni, helyére Alberto Aquilani lépett pályára. Remélhetőleg csak elővigyázatosságból történt a csere.

A 23. percben Aquilani előtt adódott nagy lehetőség, azonban a védők mögé beemelt labdát nem találta el jól, amit így könnyedén felszedett Campagnolo, a Catania kapusa.

A 35. percben viszont már 1-0 állt az eredményjelző táblán: Del Piero nagyszerűen átívelte a labdát a 16-oson belül a jobb oldalon érkező Krasić elé, aki megszerezte a Juventusnak a vezetést.

Mindössze 3 perccel a vezető gól után ismét hatalmas lehetőség adódott a hazai csapat előtt, viszont Marchisio nem tudott élni a kínálkozó helyzettel. Ezt követően már nem történt semmi érdemleges az első félidőben, így 1-0-ás Juventus-vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőre Grygera érkezett Grosso helyére. A második játékrész úgy folytatódott, ahogy az első abbamaradt, tehát a Juventus irányította a játékot, míg a Catania védekezett. Ennek a játéknak az 54. percben lett meg az eredménye, amikor egy Del Piero szögletet követően a hosszúra pattant a labda, ahol Pepe ballal kapásból a hálóba lőtt. 2-0

5 perccel később megszerezte a harmadik gólt is a Bianconeri. Ekkor Pepe keresztbe ellőtt labdáját továbbította a hálóba Del Piero, azonban les miatt a gólt érvénytelenítette Russo.

Gianluigi Buffonnak egészen a 76. percig nem kellett védenie, ekkor Ricchiuti lövésénél hárított. Majd 8 perc múlva Pesce távoli bombájánál már egy nagyobb bravúrt is be kellett mutatnia a világbajnok kapusnak.

Ezt követően az eredmény már nem változott, így a 2-0-ás győzelemnek köszönhetően a Juventus bejutott az Olasz Kupa legjobb 8 csapat közé, ahol a Roma-Lazio meccs győztesével találkozik majd.

JUVENTUS – CATANIA 2-0

Összegzés:

Gólok: Krasic (35'), Pepe (54').

Sárga lapok: Silvestre (62'), Marchisio (67'), Sciacca (88').

JUVENTUS: Buffon; Sørensen, Bonucci, Chiellini, Grosso (Grygera 46'); Krasić, Felipe Melo, Aquilani, Marchisio; Del Piero (Motta 90'), Toni (Aquilani 18').

Fel nem használt cserék: Manninger, Legrottaglie, Buchel, Giannetti.

Edző: Del Neri.

CATANIA: Campagnolo; Silvestre, Augustyn, Spolli (Strumbo 90th), Marchese; Sciacca; Martinho (Pesce 76th), Delvecchio, Mascara (Gomez 74th), Ricchiuti; Antenucci.

Fel nem használt cserék: Kosicky, Capuano, Ledesma, Lopez.

Edző: Giampaolo.

Bíró: Russo.

A bejegyzés trackback címe:

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Ismeretlen_170662 2011.01.13. 23:51:39

Na lehet fanyalogni mmartin hogy Buffon soha nem lesz a régi. Most megmutatta hogy ki is ő és ettől csak jobb lesz. BUFFON A RÉGI

Ismeretlen_164215 2011.01.14. 00:04:36

Szükség is lesz Buffonra, ha 5 (öt) védőt így meg tud etetni egy (1) Catania csatár. Ennél már csak nehezebb meccsek lesznek a kupában is.

Ismeretlen_125576 2011.01.14. 00:12:19

Azért a végén a Del Piero-Motta cserének is rengeteg értelme volt :D 5-5-0-ba átálltunk... jó-jó, tudom, hogy Pepe elöl volt, dehát na :D:D Hogy érdemben is szóljak a meccsről: a legeslegfontosabb, hogy nyertünk, és továbjutottunk, és ehhez nagyon nem is kellett széthajtania magát a csapatnak. A Catania nem fejtett ki valami húdenagy ellenállást, de nem is baj ez :P A csatárkérdésről szólva pedig, FIATALOK-at bevetni, könyörgöm, ők meghalnának a Juve-mezért, nem úgy, mint az Amauri-féle balfácánok :S Jó, tudom, hogy most nem játszott, dehát hétvégén már "boldogítani" fogja a Juve-szimpatizánsokat :S Remélem azért, hogy Toni nem dőlt ki hosszú időre, vagyis inkább semennyire sem.

devil-z 2011.01.14. 02:16:52

A hozzászólásomat nem küldte el, vagy törölte valaki?

Ismeretlen_118238 2011.01.14. 07:14:15

A Juventusnak nem csak Buffonra, hanem Del Pieróra is szüksége van. Alex a csapat esze, és ezen a mérkőzésen is meglátszott, hogy még mai is tud fazont adni csapatának. Gondolkodhatunk nevekben, hogy milyen csatárt kellene igazolni, de a megoldás ott ül a kispadon. Del Piero egy igazi világklasszis, aki még 40 éves korában is többet fog érni, mint a futballvilág csatárainak többsége.

Ismeretlen_164215 2011.01.14. 07:22:49

@corvinus81: Igen, ha Catania szintű csapat az ellenfél, akik képesek pl. kétszer ugyanolyan gólt bekapni. Nem vitatom Alex érdemeit és tudását, de ma már ő is csak lassítja a Juve játékát, igaz, Krasicon kívül kb. mindenki ezt csinálja.

Krilehor 2011.01.14. 07:50:42

Azért nem tudom észrevettük-e, hogy milyen játékra képes a csapat, ha nincs a csatársorban 3db 3méter magas falábú, akinek mindig be kell ívelgetni a labdát.Az utóbbi idők legszebben focizó Juvéját láthattuk játszani... Forza Juventus!(És felejtsük már el Tonit, Amaurit meg Iaqintát!)

Victor90 2011.01.14. 09:01:40

Nagyon egyértelmű volt a meccs,és azt is tegyük hozzá Dp gólját nem adták meg,pedig nem volt les!80perc után leállt a csapat,kiengedett és akkor volt egy-két lehetősége a Cataniának!Off:lehetséges,hogy 48órán belül leigazoljuk amit tegnap este is sejtettem,Floro Florest!Arezzo+Udine után itt a lehetőség,hogy nagy csapatban játszon,csak az a legnagyobb bibi,hogy nálunk!Ha ennyire olcsó megoldást akar a vezetőség,miért nem hozzuk el a Palermotól Abel Hernandezt?100-szor inkább Abel mint Floro!

vizi8 2011.01.14. 09:31:37

Nem akarok senkit megbátani, de DP. tegnap lehet hogy néha megmutatta a képességeit, de a legtöbbször tartotta a labdát és nehézkesen szabadult tőle, így a Catania vígan visszaért védekezni.

Ismeretlen_161952 2011.01.14. 09:32:34

Igen. Én is úgy gondolom, hogy az "építkezős" passzolós játékot kéne erőltetni mint ezt a beívelgetős erőlködést. Ez jobban fexik és látványosabb, dinamikusabbnak is hat. Más. A Lazio vagy a Roma keményebb dió lesz és ott a tegnap esti teljesítmény (ami eredményének nagyon örülök) úgy érzem kevés lesz. Jó lenne győztes szériát fogni addig, hétvégén ütni a Barit és immár egy jó csatárral felállni.

ferzo 2011.01.14. 09:32:51

lényeg,hogy tovább jutottunk,DP nak hála focira emlékeztető eseményt láttunk a pályán..nem fel ívelgettem és old meg,játék ment...Toni lesérült lehet hetekre kidőlt ő is,hihetetlen...Gigi visszatért nem is akár hogy,gyönyörű volt amit kiszedett:D Melo ismét nagyot játszott...Pepe meg kapukompatibilis lett(végre):D

Ismeretlen_102246 2011.01.14. 09:51:01

A tegnapi meccsből nem vonnék le messzemenő következtetéseket, mert a Catania halovány gyenge tempót diktált. DP és Melo volt a meccs legjobbja. Most is meglátszott, hogy Melo-val a középpálya közepe nagyon erős... nélküle kaki az egész. Ő a legfontosabb ember és nem Krasic.

Ismeretlen_149085 2011.01.14. 09:57:19

Pont egy éve a Napolit is 3-0-ra vertük meg, aztán tudjuk mi történt, így én sem indulnék ki ebből a meccsből. Del Piero húzogatásai iszonyúan fognak hiányozni, ha visszavonul. Lehet, hogy komoly csapatok ellen ő sem játszik hasznosan, de a kisebbek ellen legalább igen, míg a fantasztikus triumvirátusról (Amauri, Iaquinta, Toni) ez ne mondható el.

Csülök 2011.01.14. 10:11:25

Kicsit látszott azért Buffonon, hogy nyomot hagyott benne ez a nagy kihagyás, mert meg volt zavarodva, nem volt magabiztos! Viszont azért néhány bravúrt bemutatott... és ettől lesz Ő még jobb és jobb! Amúgy én láttam rosszul, vagy tényleg lihegett néha?:D A kondi még lehet nem a legjobb... Amúgy van egy dolog, amit már viccesnek érzek... Az elmúlt három meccsen három gólt nem adtak meg nekünk... Ebből talán, amire rá lehet fogni, hogy nem volt szabályos, az Chiello gólja a Parma ellen... De a többi, Toni,Del Piero... áhhh Pedig a Papa mekkora gólt akasztott tegnap...

Csülök 2011.01.14. 10:12:52

rony34 Azt nem értem,miért fikázod Tonit? Első meccsén, egész jól játszott, ahhoz képest, hogy mi lett a vége... Amaurinál ezerszer többet ér... Én még nem írnám le, adnék neki 2-3 meccset, majd utána...

Ismeretlen_125576 2011.01.14. 10:14:24

devil-z: nem látom nyomát az adminfelületen, hogy elküldte volna :/ Én biztos, hogy nem töröltem egy hozzászólást sem.

Emberarcuhal 2011.01.14. 10:23:21

Tegnap dolgoztam,úgyhogy csak az első félidő felére értem haza,de amikor meghallottam hogy toni lesérült csak azért volt a boldogság a szívemben,mert láttam hogy nincs kire felívelni a labdát,tehát kicsit kreatívabban kell játszanunk és lőn egy győzelem...... Nem örülök a sérüléseknek félreértés ne essék. Del Piero meg ....... nem lehet szavakba önteni

Ismeretlen_150170 2011.01.14. 10:38:20

Ez van ha van Melo! Egyértelmű hogy ő a csapat lelke, ha ő pályán van nem tudnak minket lerohanni, átszaladni rajtunk, sajnos még két bajnokin nélkülözni kell! A két vereség is mint már mondtam nem volt meglepő mivel nem volt Melo, Toni-val kapcsolatban se tévedtem sokat, mondtam hogy nem kell miatta aggódni mivel pár meccs és úgyis lesérül..... Felesleges minden rossz eredmény után az egész csapatot lefikázni, látni kell a célokat és az eddigi eredményeket, fejlődéseket és akkor nem kell kételkedni a "sikerben" ami idén egy bajnoki 4. hely lesz!

Ismeretlen_150170 2011.01.14. 10:41:52

Ismeretlen_149085 2011.01.14. 11:05:13

@Csülök: Abban egyetértek, hogy reményteljesebben játszik, mint a másik kettő, de a szituáció (nagy darab, idős játékos) eléggé hasonlít. Az a véleményem, hogy a mai labdarúgásban nem lehet ilyen típusú csatárokkal komoly eredményt elérni, a nagycsapatok vagy csak alacsony, sokat mozgó, technikás csatárokkal játszanak, vagy olyanokkal, akik nagy darab létükre is jól bánnak a labdával. Az ilyen lassú lépegetők egy fő emberhátrányt jelentenek.

juvem 2011.01.14. 11:32:01

kambuc egyetértek a fiatalok lehet h nem annyira képzettek mint a nagy csapatban bármelyik csatár de bennük meg van ami 1-2 nagy csapatban lévő csatárban nincs meg és az amit mondtál h szétrobotlják magukat h bizonyítsanak! Giannetti amikor a City ellen játszottunk küzdött hajtott lehetett látni rajta h nincs még ilyen szinten rutinja és még nagyon izgult de ő robotolt és elvesztette nem az mint Amaurinál h semmit nem csinál ráívelik és elveszti... én játszatnám a srácot legalább uccsó fél órákra főleg ilyenkor amikor már semmi csatárunk nincs csak Alex:) A meccsen amúgy Alex nagyon nagyot játszott ha ő nem lett volna nem tudom h behúzzuk e a meccset! Melo meg egy idegbeteg állat de stabilabbá teszi a középpályát ha játszik mindig megy kéri a éabdát robotol és az idei szezonban jó passzai is vannak! remélem köv bajnokit behúzzuk többet nem hibázhatunk ennyit ha BL induló helyen akarunk végezni! FORZA JUVE

alessandroitaly10 2011.01.14. 13:19:31

Buffon a régi és azt hiszem remek formában van!!!

Tony 2011.01.14. 13:50:35

Örülök,hogy ilyen sokan e meccs alapján meg tudják állapítani,hogy milyen formában van Buffon. Én 1 olyan meccset láttam,ahol gyakorlatilag a kirúgásokon kívül semmit nem kellett csinálnia,ergo ez a meccs minden volt csak nem mérce. DP-t meg nem tudom miért nem játszatja gyakrabban,látszik h 36 évesen többet tud,mint a többi támadó (Q-t leszámítva). (ami egyébként elég szomorú,dehát ez van)