Primavera - vége a rossz sorozatnak: Juventus-Empoli 2-1
Egy hét alatt két vereséget volt kénytelen elkönyvelni a primavera akadémia, így nagy szüksége volt Bucaro mesternek, hogy végre újra a helyes útra terelje fiait.
Nem ígérkezett egyszerű feladatnak a három pont begyűjtése, ugyanis a felnőtt keretet sújtó eltiltások és sérülések következményeként a Primavera keretből kellett feltölteni a Milánóba utazó csapatot. Ez a mester számára azt jelentette, hogy nem számíthatott Costantino, Sorensen, Giandonato, Giannetti  játékára sem.
Emiatt mind a védelem, mind a középpálya, és a csatársor is elvesztette vezérét, és nehéz helyzetbe hozta az amúgy sem csúcsformában futballozó fiatal csapatot.
Jegyzőkönyv:
JUVENTUS-EMPOLI 2-1(1-0)
Gólszerzők: Bonipert45+2, Libertazzi71', Mazzanti77'
JUVENTUS (4-4-1-1): Sclopis; Romano (82' Carfora), Ferrero, De Paola, Liviero; Boniperti (87' Schiavone), Belcastro, Ilari, De Silvestro; Margiotta (70' Corticchia); Libertazzi
Fel nem használt cserék: Di Salvia, Esposito, Belfasti, Ruggiero
Edző: Bucaro
EMPOLI (4-3-3): Addario; Mazzanti, Menegaz, Alderotti, Videtta; Bianchi (46' Osagiede), Crafa, Brugman; Camano (90' Kanon), Castellani, Pucciarelli
Fel nem használt cserék: Furlan, Gennusa, Chiavazzo, Masini, Campus
Edző: Donati
Sárga lap: Belcastro , Ilari , Sclopis
Bucaro mester a hiányzók hatására úgy döntött, taktikai váltásra van szükség. Az eddig alkalmazott 4-3-3 helyett egy a védelmet jobban segítő 4-4-1-1 hadrendet próbált megvalósítani.
A mérkőzés erős Juventus nyomással kezdődött, ami egy Belcastro kapufában csúcsosodott ki. A következő helyzet a Primavera keretben bemutatkozó Margiotta előtt adódott, ám a lehetőséget nem tudta gólra váltani. Már az első félidő lefújására készült a játékvezető, amikor Boniperti egy szép akció végén bevette az Empoli kapuját.
A második félidő nem hozott nagy iramot és sok helyzetet, a Juventus próbált a zárt védekezésre koncentrálni, az Empoliban pedig nem volt elég potenciál, hogy áttörje az előtte tornyosuló falat. Libertazzi végül a 71. percben bebiztosította a győzelmet.
Az Empoli végül megszerezte a becsületgólt, ám a végeredmény már nem változott, így a Juventus 2-1 arányú győzelmet szerzett.
Forrás: Centopercentocalco forum, az olasz futball barátok oldala

Giovanni Bucaro

Nem ígérkezett egyszerű feladatnak a három pont begyűjtése, ugyanis a felnőtt keretet sújtó eltiltások és sérülések következményeként a Primavera keretből kellett feltölteni a Milánóba utazó csapatot. Ez a mester számára azt jelentette, hogy nem számíthatott Costantino, Sørensen, Giandonato, Giannetti  játékára sem.

Gólszerzők: Boniperti 45+2, Libertazzi71', Mazzanti77'

Bucaro mester a hiányzók hatására úgy döntött, taktikai váltásra van szükség. Az eddig alkalmazott 4-3-3 helyett egy, a védelmet jobban segítő 4-4-1-1 hadrendet próbált megvalósítani.

A mérkőzés erős Juventus nyomással kezdődött, ami egy Belcastro kapufában csúcsosodott ki. A következő helyzet a Primavera keretben bemutatkozó Margiotta előtt adódott, ám a lehetőséget nem tudta gólra váltani.

Már az első félidő lefújására készült a játékvezető, amikor Boniperti egy szép akció végén bevette az Empoli kapuját.