Juventus-Lecce 4-0

A Juventus csapata a válogatott meccsek miatti bajnoki szünetet követően hazai pályán lépett pályára a Lecce ellen.

aquilani gól

A Bianconeri ugyanazzal a taktikával lépett pályára, mint a legutóbbi bajnoki meccsen, az Inter ellen, azaz Marchisio szerepelt a pálya bal oldalán, míg középen ismételten Felipe Melo és Aquilani játszott. A kezdőcsapaton mindössze egy helyen változtatott Del Neri a Nerazzuri elleni meccshez képest, ugyanis most Amauri kapott szerepet Quagliarella mellett a csatársorban.

A meccs előtt mindkét csapatnak 8-8 pontja volt, így akár számíthattunk volna egy szoros mérkőzésre is, de végül nem így lett.

A Bianconeri végig uralta a játékot, veszélyes helyzeteket dolgozott ki, nem engedte kibontakozni a vendégcsapatot, így az elvárt győzelmet szállította a hazai csapat.

Az első Juventus-gólra a 13. percig kellett várnunk, amikor is Marchisio készítette le a labdát Aquilaninak lövésre, akinek lapos bombája a rövid alsó sarokban kötött ki. 1-0.

A 22. percben volt a Lecce legnagyobb helyzete: Ruben Olivera labdájával Mesbah indult meg, aki középre passzolt, a beadott labdát Corvia továbbította a kapu felé, de Storari bravúrosan mentett.

A 34. percben Felipe Melo pimasz büntetőjével már 2-0-ra vezetett a Juventus. A tizenegyest azután kapta a hazai csapat, hogy Krasic esett el gyanús körülmények között a 16-oson belül.

A félidő vége előtt 1 perccel 3 gólosra növelte előnyét az Öreg Hölgy. Krasic kényszerítőzött Amaurival, majd a visszakapott labdát megtolta, átemelte a kapus fölött, és a hosszún érkező Quagliarella érdekes mozdulattal, mondhatni csukafejessel fejezte be az akciót.

A félidei kettőscserének köszönhetően a Lecce helyzetecskéket dolgozott ki a második félidő elején, de ezek ártalmatlanok voltak, vagy Storari hárított könnyedén.

A 4. Juventus-gólt a legenda, Alessandro Del Piero szerezte a 82. percben, amikor is Krasic száguldott be a 16-oson belülre, majd Del Pieróhoz pöckölte a labdát, aki tolt egyet balra a labdán, majd bal lábbal bevágta a felső sarokba azt. 4-0

A Juventus így 7 meccs után 11 ponttal, 16-9-es gólkülönbséggel, a legtöbb gólt rúgva a bajnokságban áll az 5. helyen.

JUVENTUS - LECCE 4-0

Összegzés:

Gólok: Aquilani 13', Felipe Melo 34' (11-esből), Quaglirella 44', Del Piero 82'

Sárga lapok: Mesbah 17', Olivera 25', Fabiano 45', Ferrario 60', Grossmuller 92'

Juventus: Storari, Grygera, Bonucci, Chiellini, De Ceglie, Krasic, Aquilani (Pepe 76'), Felipe Melo (Sissoko 64'), Marchisio, Quagliarella (Del Piero 77'), Amauri

Fel nem használt cserék: Manninger, Motta, Legrottaglie, Martínez

Edző: Del Neri

Lecce: Rosati, Rispoli, Ferrario, Fabiano, Mesbah, Giacomazzi, Jeda (Vives 45'), Grossmuller, Piatti (Munari 55'), Olivera (Ofere 45'), Corvia

Fel nem használt cserék: Benassi, Gustavo, Di Michele, Brivio

Edző: De Canio

Bíró: Gava

A bejegyzés trackback címe:

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

nagy csaba 2010.10.17. 17:46:28

igeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeennnnnnnnnn!!!!!!!!!!!!!!! végre a mi juvénkat láthattuk emberek!

Arnijuve 2010.10.17. 18:07:08

na az túlzás hogy ez már mi juvénk...de egyre jobban hasonlít rá szó mi szó....egy magabiztos győzelem mindig jól jön:) és a legtöbb rúgott gól mutatja hogy motiváltak vagyunk nagyon!!! örülök hogy Aquilani betalált ráadásul nem is volt csúnya gól..már télleg alig van olyan játékosunk aki ne lőtt volna gólt :D....melo büntetője ottvolt azért:DD egyszóval lehet örülni bár kötelező győzelmet hoztak a srácok..... sztem már ezzel is jóval előrébb vagyunk mint tavaly mert az előző szezonban az ilyen meccseket veszítettük el általában úgyhogy labdába sem rúghattunk... ha most hozzuk a kötelezőket akkor simán ottlehetünk a legjobb négyben és még neadjisten előrébb is.... Forza JUVE!!!

nneevveemm 2010.10.17. 18:09:00

"neadjisten"??? :D

Arnijuve 2010.10.17. 18:36:12

mivan? :D sem magyarszakos nemvagyok sem pedig túl optimista :D csak szurkoló vagyok és ez így sikerült .....sry ha valakinek szúrja a szemét az ahogy írok...

Ismeretlen_137164 2010.10.17. 18:59:49

én inkább azért így írtam volna, Adja Isten

Ismeretlen_149085 2010.10.17. 19:09:22

Pont nemrég néztem Aquilani romás góljait, azért ott is akasztott pár nagy gólt, úgyhogy mikor lendített már felsejlettek bennem azok a videók :)

kyralyus 2010.10.17. 19:54:01

Az a Quagliarella által befejezett akció... Yammi! :D

bucikaaa 2010.10.17. 20:26:14

Na ez szép volt, még 31 ilyet. :D

Papy88 2010.10.17. 20:40:46

Gyerekkkeekkkk MILOS KRASIC nevét nem is említi senki? EGY ISTEN TE EGY ISTEN! Hihetetlen mit művelt ezen a meccsen is! NAGYON NAGY GYŐZELEM!ÍGY TOVÁBB!! +++FORZA JUVE PER SEMPRE+++29+++

Tony 2010.10.17. 20:42:44

Edzőmeccsnek feltétlenül jó volt...

Victor90 2010.10.17. 21:08:41

Kívánjuk hogy legyen még sok ilyen edzőmeccs!!!!!!!

Ismeretlen_152362 2010.10.17. 21:32:59

nem értem sokan mért tekintik kisebb győzelemnek, mert a lecce és nem mondjuk a milan ellen nyert ilyen arányban a csapat. mért nem lehet pozitívan tekinteni az elmúlt 3 mérkőzésre??? elvégre ezeken a találkozókon 1(!!!) gólt kaptunk és lássuk be, hogy a city a játékoskeret alapján nem tekinthető gyengének és az inter góltalanságát sem lehet a sérültekkel magyarázni, hiszen játszott eto'o és milito is... tehát szerintem ideje kicsit pozitívabban tekinteni a csapat teljesítményét. nem azt mondom, hogy scudettot kell emlegetni, de a jelenlegi keret, ha minden jól megy, elérheti a dobogó vmelyik fokát, ha az elsőt nem is. és azt sem szabad szem elől téveszteni, hogy a legtöbb gólt szeretett (már akinél lehet erről beszélni) csapatunk szerezte!!!! a mai meccsről: így kell 1 juvénak játszania egy lecce szintű csapat ellen. ezzel nem lebecsülni akarom őket, de nyilván nem velük kell versengenünk. aquilani játékát szerintem érdemes kiemelni ill. melot is, aki oda mert állni a labda mögé a 11-esnél és akit a közönség állva tapsolt meg a lecserélésekor. krasicot szerintem nekem már felesleges lenne említenem, szédületesen jól játszott. marchisio is jól játszott. tulajdonképpen az egész csapat jól játszott (tudom csak 1 lecce ellen), és most talán a 2 szélső védő gyengesége volt annyira szembetűnő, nyilván a gyengébb ellenfél miatt. mindent összevetve a nyáron végbement változások tükrében kezd a csapat összekovácsolódni és az ilyen győzelmek kellenek a jó hangulat megőrzéséhez az öltözőben.

Juveadam 2010.10.17. 23:34:03

Jól játszottunk szerintem is. Kiemelném, hogy a második félidőben 1szer szabálytalankodtunk és az egész meccsen felszabadultan és szépen játszottunk. Kezd látszani Del Neri papa munkája.