Del Neri: "Óvatosabbnak kell lennünk"

A Juventus edzője értékelte a tegnap esti eredményt.

Egy, az utolsó percekben bekapott gól, és így a győzelem elvesztése általában dühössé teszi az embert, sokan a balszerencsét hibáztatják ilyen esetben.

Luigi Del Neri azonban nem az a típus, aki kifogásokat keres, az ő értékelése egyenes és egyértelmű.

"Sikerült visszajönnünk a két gólos hátrányból, lőttünk egy harmadikat, és talán azért fizettünk meg, mert lőni akartunk egy negyediket is. Mostanában nem mennek jól a dolgok, de a csapat megmutatta, hogy képes talpra állni, és hogy jól akar teljesíteni. Nyilvánvalóan elégedetlenek vagyunk az eredménnyel, sajnáljuk a szurkolóinkat, de tudjuk, hogy meggyőztük a szimpatizánsainkat arról, hogy jól akarunk teljesíteni."

"A 93. percben kaptunk egy gólt, az ilyesmi sajnos megtörténik. Óvatosabbnak kell lennünk, tovább kell dolgoznunk, de szerintem a szurkolóink látták, hogy a csapat akart, és hogy szép győzelmet arathatott volna. A csapat jól viseli a nehéz időszakokat, de néha más miatt veszít az ember, és ezen javítanunk kell."

"A problémák mindig ugyanazok: a koncentráció és az önbizalom hiánya a pályán. Ma nem láttam az ellenfél minőségét, sokkal inkább a saját hibáinkat. Ha hibázol az Európa Ligában, nagy árat fizetsz érte. Különös, hiszen a kapusainknak nagyon kevés tennivalója volt ezeken a meccseken."

"Dolgoznunk kell a csapatszellemen, és meg kell tanulnunk kíméletlenebbnek lenni. Nehezen tartjuk az iramot 90 percen keresztül, és dolgoznunk kell a koncentráción is."

A bejegyzés trackback címe:

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

rmc 2010.09.17. 11:46:11

az utolsó 2 mondatban van a lényeg..

fmsteve 2010.09.17. 11:57:00

Ez rohadt nagy gáz. Nehezen tartjuk az iramot?! Kb. 3. meccsünk ez... Kurva agy baj van ha már most el van készülve a csapat az erejével. Mi lesz itt 3-4 hónap múlva. Csak minden második meccsre állunk ki mert nulla az erőnlét?

Papy88 2010.09.17. 12:15:04

Hát tényleg kész ez az egész:-S Tegnap suliba voltam(Esti Érettségi),úgy rohantam haza mint a bolond hogy lássam a meccset!De aztán csalódon kelett..megint.... Én elhiszem Del neri-nek hogy a csapat még nincs összeszokva...Jó rendben...De ne bassza már + az isten már bocsánat hogy 2 meccs alatt 6 gólt kapunk....Ez szégyen...Sajnos moggi-nak van igaza a Juve elveszítette sajnos a büszkeségét...!Itt a legnagyobb baj az hogy már a Juvé-ról tudják hogy verhető csapat nem az vcan mint régen hogy rettegtek tőlünk és ha 1 gólt már berúgtunk a csapatoknak a kedve elment a játéktől és megvertük őket.... Most az van sajnos hogy nekünkesnek és mi meg ahelyett hogy szétszabdalnánk őket mi is ha már vezetünk visszaveszünk mondván már megvan a meccs....DE EZ IGY NEM JÓ!MERT MOST SAJNOS OLYAN SZINTEN VAGYUNK HOGY EZT NEM ENGEDHETJÜK MEG MAGUNKNAK...90 PERC KŐKEMÉNY FIGYELMESSÉG ÉS AKARÁS....!!Ha ez nem lesz meg akkor itt nagyon nagy mélységekbe fogunk süllyedni!Mert ha ez a meccs betett nekünk lelkileg akkor hétvégén az Udinese ellen végünk lesz...!De nem akarok pesszimista lenni,remélem faszom mostmár tényleg összeszedik magukat és szétaprítjuk az Udinese-t önbizalomra kap a csapat jobban összeszoknak és jönnek az eredmények! +++FORZA JUVE PER SEMPRE+++

juveen 2010.09.17. 12:28:30

"Előbb lesz meg a Juventusnak a harmadik csillag,mint a Milánói csapatoknak a második"- Gianni Agnelli.. Bár igaza lenne! Ő biztos nem hagyta volna,hogy ezt tegyék a Juventussal.

Kotrevák Kelly 2010.09.17. 12:31:30

Egy szaros lengyel bagázzsal tartani kell az iramot??? Szanaszíjjel kellett volna őket focizni baszod!!!

rmc 2010.09.17. 12:40:45

juveen: amikor az öreg Agnelli még élt, volt is realitása a dolognak...most nincs, és évekig nem is lesz..

Ismeretlen_147985 2010.09.17. 12:41:19

"Sikerült visszajönnünk a két gólos hátrányból, lőttünk egy harmadikat, és talán azért fizettünk meg, mert lőni akartunk egy negyediket is." Ember, miért került a Juventus két gólos hátrányba otthon, a Lech Poznan ellen? Nehogymár tapsikolni kelljen a fantasztikus játékosoknak, mert felálltak 0-2-ről otthon, valami semmitmondó, huszadrangú, senki által nem ismert csapat ellen, amit volt ZTE játékosok erősítenek. Ha a hétvégén az Udinese elmegy kettővel, akkor azok be is húzzák a meccset.

juveen 2010.09.17. 12:49:03

Igazad van rmc..csak a lelkem sír,ilyen produkciókat látva

Ismeretlen_160819 2010.09.17. 13:03:29

"Soha nem hibáztatom a sorsot, de egyvalami biztos a tegnapi estével kapcsolatban: bármi elmondható a Juventusról, kivéve azt, hogy a játékosok nem nyújtották a maximumot." Ez a maximum??????Hogy egy Lech Poznan ellen visszajövünk a meccsbe?????Vicc!!!

Söci 2010.09.17. 13:09:05

Szerintem nem kell ilyen tragikusan felfogni a dolgokat.Egy új csapatnak össze kell szokni adjunk még egy pár meccset a srácoknak. Forza Juve!

Ismeretlen_153094 2010.09.17. 13:16:46

Ezzel a védelemmel(?) először álltunk fel idén. Lanzának sajnos nehéz a fekete-fehér mez. Iaquinta sérülésből tért vissza, abszolút formán kívül van, még nem 100%os. Tegnap sajna nem volt szerencsénk. Lesz ez még jobb is, biztos vagyok benne. Forza Juve!

zsigadani 2010.09.17. 13:24:20

csatlakozom ez előttem szólóhoz. lanza gagyi. és sztem is az a legnaghyonn gond hogy kieresztenek a játékosok mert már azthiszik hogy zsebben van a meccs. 93. percben gólt kapni... ki kellet volna lépni a védelemből és beleállni a lövésbe. KONCERTRÁCIÓ!!! ezt jól mondja del neri.

Ismeretlen_160819 2010.09.17. 13:27:06

Hagyjuk már ezeket a "csapatnak össze kell szokni" meg "így álltunk fel először idén" mentegetőzést, ez a Juventus itt klasszisokkal jobb labdarúgóknak kellene lennie minden poszton, éjjel kettőkor felébresztve is meg kellene verni egy Lech Poznant.

Ismeretlen_170848 2010.09.17. 13:39:53

Sziasztok! Én meg azon vagyok kiakadva, hogy Del Neri örül annak, hogy a fiúk megtettek mindent maximálisan! Most mi van? Ha felvette magára azt a Juve mezt, akkor ennek természetesnek kellene lennie! Halljon meg a pályán a csapatért! Amíg le nem fújják a meccset vagy le nem cserélik, addig igenis tessék kihajtania magát, ha kell köpje ki a végén a tüdejét, engem nem érdekel, de a Juventusért tegyen meg mindent! Ha pedig ez is kevés akkor egyszerűen nem ide való, akkor sok neki a Juve mez! Ennyi! Elhiszem még azt is, hogy nincsenek összeszokva, biztosan egy összeszokott csapatban egész máshogy megy az összjáték! Elhiszem, hogy adott esetben sok a sérült és így nem a legjobb a felállás! Sok mindent el tudok fogadni, de azt semmiképpen sem, hogy egy Juve játékos a pályán ne tegyen meg mindent a sikerért! Ha nem tetszik, hogy itt játszik, akkor el kell menni! Ha nem tetszik, hogy adott esetben 2-3 meccset kell játszani egy héten, akkor el kell menni egy gyárba dolgozni! De egy Juve mezben menni kell, harcolni kell és ezért nem jár elismerés, mert ennek természetesnek kell lennie! Majd a sikerért, sikerekért azért jár elismerés! Ez viszont nem egy jó meccsre szól, hanem folyamatos jó játékra és győzelmekre, megnyert kupákra!

cd 2010.09.17. 13:46:57

Az a baj, hogy tényleg mindenkinek van már keresnivalója a juve ellen. Sztem még fradinak is: ) És ezzel sajnos a csapatok is tisztában vannak.

bianconeri_2007 2010.09.17. 15:18:18

most néztem meg az összefoglalót még egyszer: nem oszt nem szoroz, de a lengyelek 2. gólja les volt...

Söci 2010.09.17. 16:00:56

juvegamer: Aki még soha nem játszott a másikkal együtt annak elég nehéz egy pár meccs alatt megtudni hogy mit akar a másik.Bármit mondhatsz de egy csapatnak az alap az hogy mindenki tudja a másikról hogy mire gondol és mit fog csinálni.Ez minden csapat játéknál így van véleményem szerint. Forza Juve!