Bajnokok Ligája 2003/2004 – D-csoport, 6. forduló

A 2003/2004-es Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában fogadta a Juventus az Olympiakoszt. Az már eldőlt, hogy a Juve továbbjutott, csak az volt a kérdés, hogy csoportelsőként teszi-e azt. A görögöknek nagyobb volt a tétje, mert ha a másik mérkőzésen nem nyer a Galatasaray, de ők igen, akkor folytathatták volna az UEFA Kupában.

A csoportelsőséghez csak egy pontra volt szükség, így Lippitől pihenőt kapott Nedved, és csak csereként lépett pályára Zambrotta és Del Piero. Thuram az edzésen összeszedett bokasérülése miatt nem játszhatott.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

2003. december 10., Torino, Stadio delle Alpi, 12500 néző.

Juventus – Olympiakosz Pireusz 7-0 (4-0)

Juventus: Chimenti – Birindelli, Iuliano (Zambrotta 84.), Montero, Pessotto – Zalayeta, Conte, Tudor, Maresca – Trezeguet (Di Vaio 58.), Miccoli (Del Piero 66.).

Edző: Marcello Lippi

Olympiakosz: Eleftheropulosz – Venetidisz, Mavrogenidisz, Kosztulasz, Anatolikisz (Georgiadisz 68.) – Kafesz (Goniasz 61.), Karembeu, Djodevic, Pantosz – Castillo, Giovanni (Niniadisz 77.).

Gólszerzők: Trezeguet (14., 25.), Miccoli (19.), Maresca (28.), Di Vaio (62.), Del Piero (67.), Zalayeta (79.).

Játékvezető: Plautz (osztrák)

A 14. percben Maresca a bal oldalról, az 5-ös sarkáról középre gurított, a kapus és a védő között elguruló labdát Trezeguet 3 méterről a kapu közepébe pofozta. (1-0)

A 19. percben Birindelli a félpályáról előreívelte a labdát, Trezeguet a tizenhatos vonalánál mellel átvette, középre gurított Marescához, aki átvette, majd kapura lőtt, de lövésébe a görög védő belelépett. A labda a bal oldalon a tizenhatoson belül álló Miccolihoz gurult, csinált még egy cselt, majd ballal a kapu bal oldalába lőtt. (2-0)

A 25. percben ismét gólt szerzett a Juventus. Maresca indította a félpályáról a védők mögül kiugró Miccolit a jobb oldalon, de ő önzetlenül Trezeguet elé gurított, a francia támadó 11 méterről nem hibázott. (3-0)

A 28. percben Miccoli lőtt kapura a tizenhatos bal sarkáról, Eleftheropulosz középre ütötte a labdát, az érkező Maresca kapásból 16 méterről a kapu közepébe bombázott. (4-0)

Az 58. percben Di Vaio váltotta Trezeguet-t, majd 4 perccel később a Miccolitól bal oldalról kapott labdát a kapuba lőtte. (5-0)

Pessotto a saját térfeléről előreívelte a labdát Di Vaiohoz, a 16-oson belülről középre gurított Del Pieróhoz, Alexnek még volt ideje átvenni a labdát, majd 6 méterről bevette a görögök kapuját a 67. percben. (6-0)

A 79. percben szöglethez jutott a Juve. Maresca középre ívelt labdáját Zalayeta fejelte a hálóba, ezzel kialakítva a végeredményt. (7-0)

A Juventus történetének legnagyobb arányú BL győzelmét aratta, mivel sikerült megdönteni az 1996-os Rapid Wien elleni 5-0-át.

Legutóbb 1983. november 9-én győztek 7-0-ra a Zebrák Trapattoni irányításával az Ascoli elleni bajnoki mérkőzésen.

Az 58. percben bokasérülés miatt lecserélt Trezeguet nevéhez is fűződött egy rekord. David az Olympiakosz ellen szerezte a Bajnokok Ligája 3000. gólját.

"Boldog vagyok, hogy ilyen sokszor játszhattam a Juventusban, és egy ilyen szép győzelemmel ünnepelhettem." – nyilatkozta Pessotto, aki 300. alkalommal lépett pályára tétmérkőzésen a Juvéban.

"Azt hiszem, mind a saját játékom, mind a csapat teljesítménye miatt elégedett lehetek. A múlt heti mérkőzés után újra egy kicsit szokatlan szerepkörben szerepeltem, de ezúttal sokkal jobban ment, mint akkor. Tudjuk, hogy jó úton járunk, és folytatnunk kell a megkezdett munkát." – jegyezte meg a mérkőzés legjobbja, Maresca.

"A csoportelsősséggel elértük azt, hogy a folytatásban talán némiképp könnyebb ellenfelet kapunk. Fontos az is, hogy nemcsak győztünk, hanem emlékezetes meccset játszottunk, és jó teljesítményt nyújtottunk. Nehéz időszak áll mögöttünk, és akár a tegnapi meccs is sokkal nehezebb lehetett volna, hiszen Đorđević révén a görögöké volt az első helyzet. Alakulhatott volna másképpen is a mérkőzés, de ilyen a futball." – mondta Marcello Lippi a mérkőzés után.