A torinói derbi: érdekes tények

A Derby della Mole a torinói - akár Juve, akár Toro - drukkerek egyik leginkább várt összecsapása. A szombati találkozó előtt nézzünk néhány érdekes tényt.

A Bianconeri legnagyobb arányú győzelme

1952. április 20-án történt, amikor a Juventus 6-0 arányban kiütötte a Torinót. A gólokat Boniperti (2), John Hansen (2), Karl Hansen (1) és Vivolo szerezték.

Juventus FC

A leginkább várt győzelem

1979. március 25.: a legutóbbi 10 derbi negatív eredményei után a Bianconeri végre legyőzte a városi riválist. A végeredmény 1-0 lett, a gólt Cabrini szerezte.

Az első Juventus gól

Ernesto Borel szerezte 1907. január 30-án, de a derbit a Torino nyerte 2-1 arányban. A Juventus 100. gólját John Hansen szerezte 1951. március 25-én, a mérkőzést a Bianconeri nyerte 5-1-re. A csapat 200. találatát Tricella jegyezte 1988. május 1-én, és az összecsapást megint a Juve nyerte 2-1 arányban.

A Juventus gólkirálya

13 találatával Giampiero Boniperti a derbik gólkirálya, a második John Hansen 9 góllal, harmadik Borel II. 8 találattal, a negyedik pedig Platini 7 góllal.

Platini mindig letette névjegyét

10 derbi, 7 gól, ez Michel Platini statisztikája. Legjobb teljesítményét 1984. február 26-án nyújtotta: a Toro az 55. percben még 1-0-ra vezetett Selvaggi góljával. Platini a 66. percben előbb Vignola beadásából fejjel egyenlített, majd egy gyönyörű szabadrúgásból a vezetést, és a győzelmet is megszerezte a Bianconerinek.

A nagy fordítás

1982. március 7.: a mérkőzés nagy részében szakadt az eső, és a találkozón óriási fordulatok történtek, hatalmas érzelmek szabadultak fel. Az összecsapáson a Torino szerezte meg a vezetést, sőt sikerült még egy góllal növelni az előnyüket, de a Juve nem adta fel, és végül sikerült egyenlíteni, majd a végén 4-2 arányban győzni. A gólokat Scirea (2), Tardelli (1) és Brady (1) szerezték.