Genoa - Juventus: 0-2

Tegnap este a Genoa ellen újra győzni tudott a Juventus. A végeredmény 2-0 lett, a gólokat Grygera és Trezeguet szerezte még az első játékrészben. Jó hír, hogy a csapat ezzel a győzelemmel megerősítette harmadik helyét a tabellán, rossz hír viszont, hogy a Napoli ellen több játékos sem lehet majd ott.

Az elmúlt nehéz napok rengeteg kritikájára a Juventus a lehető legszebben válaszolt. A Genoa elleni vasárnapi találkozón a csapat végig uralta a mérkőzést, de ez nem látszik igazán a 2-0-ás végeredményből.

A mérkőzés embere Zdenek Grygera lett, nagyrészt neki köszönhető a győzelem is. A cseh játékost bal szélső védőként vetette be Ranieri, ahol eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta. Kezdte azzal, hogy hatalmas bombagólt lőtt, majd percekkel később tökéletes passzt adott Trezeguet-nek, amiből a második találat született.

A Genoa egyetlen igazi lehetősége a második félidő legelején adódott, amikor Boriello lövését Buffon tolta óriási bravúrral a kapufára. A Bianconeri igazából végig irányítása alatt tartotta a játékot, és a harmadik gól megszerzésére is többször lett volna lehetőség.

A győzelem három nagyon értékes pontot hozott, főleg úgy, hogy a Fiorentina kikapott. A Bianconeri előnye négy pont a firenzeiek, és öt a Milan előtt. A következő ellenfél a Napoli lesz, ám Ranieri néhány fontos játékosát nélkülözni lesz kénytelen. Camoranesi, Zebina és Legrottaglie nem lehet majd ott eltiltás miatt, míg Zanetti izomsérülést szenvedett még a Genoa ellen. Ha azonban ugyanezzel az elszántsággal lép pályára a Bianconeri a nápolyiak ellen is, nem lehet baj, függetlenül attól, ki kap lehetőséget.

GENOA - JUVENTUS: 0-2