Parma - Juventus: 2-2

Nagyszerű előadás egy szomorú napon. Egy Lazio-drukker, Gabriele Sandri nem teljesen tisztázott körülmények között életét vesztette vasárnap, a Parma és a Juventus pedig nagyszerű mérkőzést játszott egymással. A mérkőzés végeredménye 2-2 lett, a Bianconeri két gólos hátrányból állt fel Legrottaglie és Iaquinta góljaival. Utóbbi játékos még egy gólt szerzett a mérkőzés végén, ám a játékvezető érvénytelenítette azt.

November 11. most már Gabriele Sandri halálának napja lesz, ám ugyanezen a napon a Parma és a Juventus a futball másik, sokkal szebb oldalát próbálta bemutatni. A mérkőzés 95 perce alatt gyakorlatilag minden megtörtént, ami egy ilyen összecsapáson megtörténhet.

A végeredmény 2-2 lett. A Parma uralta az első félidőt, és sikerült is gólt szerezniük: Gasbarroni talált be büntetőből a 43. percben (ez már a 6. tizenegyes volt idén, amit Bianconeri ellen ítéltek), majd a második játékrészben Pisanu növelte a előnyt. Azonban Tiago, Szalihamidzsics és Iaquinta beállásával megváltozott a játék képe. A Juventus nyomni kezdett, és előbb Legrottaglie talált be, majd Iaquinta egyenlített. Chiellini és Morfeo is a kiállítás sorsára jutott, egymás ellen elkövetett szabálytalanságuk miatt. A hosszabbítás végén Iaquinta megszerezte a győztes találatot is, ám a játékvezető érvénytelenítette azt.

Végeredményben egy pont is pont, és Ranieri csapata ismét hatalmas akaraterőről tett bizonyságot. Most a válogatott mérkőzések következnek, a bajnokság két hét múlva folytatódik. A Juventus november 25-én este a Palermo együttesét fogadja.

PARMA - JUVENTUS: 2-2