A bírójelölő testület egykori tagja, Paolo Bergamo azt mondja, a nyári bundabotrányban sok más klubot is megbüntethettek volna, beleértve az Intert is.
"Valaki megtartotta azokat a lehallgatásokat, amiket fel akartak használni, a többit pedig - amik nem szolgálták a végső célt - egyszerűen eldobták." - mondta Bergamo a 'QN' című újságnak.
A bundabotrány májusban robbant ki, amikor az újságok olyan lehallgatott beszélgetések szövegeit közölték, amikben több csapat vezetői "védelmet" kérnek a bírói tévedések miatt.
"Az Inter volt, aki mindenkinél többet panaszkodott. Mindenkit meggyanusítottak. Rengeteg játékvezetőt visszautasítottak a meccseikről, és a döntetlenek, amiket elértek, nem elégítették ki őket. A Juventus és a Milan megijesztette őket."
A 2005/2006-os Scudetto végül az Interhez került, míg a Juventust száműzték a másodosztályba; a Milan, a Lazio, a Fiorentina és a Reggina pedig pontlevonást kapott.
Bergamo - akinek a lehallgatott beszélgetései a botrány középpontjában álltak - még most is azt bizonygatja, hogy pontos célja volt annak, hogy egyes klubokat jobban megbüntettek, mint a többit.
"Hogyan lehetséges, hogy a tárgyaláson nem szerepelt az összes lehallgatott beszélgetés? Remélem, hogy a futball világán kívüli nyomozás mélyebbre hatol majd, és mindent tisztázni fog."
Az még több problémát okozhat, hogy Bergamo a nemrég elhunyt Inter elnököt, Giacinto Facchetti-t is vádolja.
"Utálom, hogy ezt kell mondanom, mivel a '60-as évektől barátok voltunk, és nemrég távozott el közülünk, de Facchetti hívott engem a legtöbbször, és az Inter panaszkodott a legtöbbet. Mindig boldogtalan volt, és én értettem, mi zavarja. Az Inter képtelen volt nyerni. A Roma is sokat keresett. Néhány játékvezetőt nem akartak, míg másokat szívesen láttak volna. Babonásak voltak."
A Juventus ex-igazgatójának, Luciano Mogginak a hívásai nem az egyedüliek voltak, amiket közöltek az újságok, de csak ezeket adták le a rádiók a tárgyalások alatt.
"30 éve ismerem Luciano-t. Megtiszteltetés, hogy a barátja lehetek. Ha követett is el hibákat, felelni fog értük. Megemlített néhány bírót, mikor a meccsekre jelöltük őket, de nem Moggi volt az egyedüli, aki így tett. Ez volt a szokás."
Bergamo három egykori FIGC megbízottat is megnevezett, akik felelősek a tárgyalások alatt történtekért: Guido Rossi, Cesare Ruperto és Saverio Borrelli.
"Ez a három néhány nagyon fontos hibát követett el. Egy olyan világba léptek, amit nem ismertek. Oda, ahol volt barátság, egyetértés, ugratás, és ahol tudtak egymással beszélni, ahol senki nem rúgta fel a fair-play szabályait. Arra fogom kérni Borrellit, hogy a közvélemény előtt is vállalja tetteit."
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.