A Pisa ellen a Juventus sima győzelmet aratott, és a születésnapos mester is örömmel nyilatkozott a Sky Sport Italia számára, ám azt is elmondta, hogy nem volt elégedett az első félidőben látottakkal.
„Nincs sok terület olyan csapatok ellen, mint a Pisa, ezért a passzt jól ki kell mérni, és mi azt bizonyítottuk a múltban, hogy ezek a helyzetek problémát tudnak jelenteni.
Kenan Yıldız szerezte ezt a gólt, de a csapat játéka miatt a terek már kitágultak. Kenan Yıldız könnyebben boldogul, ha kívülről indul, mert így jobban látja az ellenfelet, ha van hely mögötte. A pálya belsejéből ez kevésbé érzékelhető. Amikor vezetünk, minden megváltozik, mert az ellenfél nem játszik olyan mélyen, mint az első félidőben. Nekünk nehézséget okoz a szűk területeken játszani.
Ha egy igazi kilences lenne mellette, Kenan Yıldız még jobban teljesítene, mert a csatár elviselné a védők fizikai nyomását, és ezzel enyhítené a Yildizre nehezedő nyomást. Egy középcsatárnak fizikai jelenlétre vagy nagyszerű technikai kvalitásokra van szüksége.
Mi nem tetszett neki az első félidőben? Nem sikerült teret találni. Mindig három középpályás fedezte a területet. Ha ezt teszik, akkor meg kell próbálni a tizenhatoson belül járatni a labdát. Az első félidőben nem tudtunk helyet találni, és nem tudtuk megkerülni őket gyors labdajáratással.
A második félidőben minden javult, beleértve a sebességet is. Nem azért hoztam le Gattit, mert rosszul játszott, hanem mert egy jobb oldali támadást kellett felépíteni, és ehhez szükség volt valakire, aki jobban bánik a labdával a jobb lábával. Sajnálom, hogy le kellett hozzam Federico Gattit, de Gatti és Bremer közül ezúttal őt választottam, legközelebb talán másképp fogok dönteni.
Jérémie Boga minőségi játékos, ezt mindannyian tudjuk, de néha kissé lassú. Határozottabbnak, bátrabbnak kell lennie, mert tudjuk, hogy megvan benne az a sebesség, amivel meglepetést okozhat az ellenfél védőinek, de ehhez még a tűz is kell.
A kispad nem váróterem, hanem egy plusz pályarész. Az a játékos áll be, aki a mérkőzés kulcsfontosságú pillanatában fájdalmat okoz. Ott teremt veszélyt. A kispadról látják a hibákat, hallják, mit kell tenniük, így amikor beállnak, már tudják.
A születésnapom? Sok év van mögöttem, remélhetőleg, csak a szebbek hagytak rajtam látható nyomokat.”
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
alexGicamo 2026.03.08. 08:44:00
Az első és a második félidő, mintha két kükönböző meccs lett volna!
A másodikban sokkal erőteljesebbek, élesbbek, hatékonyabbak voltunk, ami meg is hozta a várva várt győzelmet!
Csak így tovább, Fiúk! ?
insieme 2026.03.08. 10:43:24
Wizzurah 2026.03.08. 11:07:27
insieme 2026.03.08. 11:34:50
alexGicamo 2026.03.08. 12:22:19
Valahogy a kettő között lenne talán az optimális helye,nem?
kidelpiero 2026.03.08. 13:09:53
SpiritoJuve 2026.03.08. 17:15:15
juve2121 2026.03.09. 14:09:21
Ha szegény Consi és Hambi is kiszorulna a kezdőből, akkor lennék megelégedve. Sajnos egyenlőre ez nem lehetséges, mert Kop és Zhegrova nem hozzák az elvártat, bár mutatnak életjeleket!
Lehet én látom rosszul, de Hambi most se tudott igazán részt venni az összjátékban. Igaz rohant kb 11km, de nálam az nem elég!
alexGicamo 2026.03.09. 20:03:39
Dusant leginkább már kívül látnám, de ha jól tér vissza, talán meggondolom magam!
