Allegri: „A tabella első felében akarunk zárni”

allegri_massimiliano_uvolt_kabatban_s_nyakkendoben.jpgA Juventus magabiztos győzelmet szerzett a Salernitana otthonában, s a mérkőzés után a mester a DAZN számára értékelt.

„A helyzet realitását veszem figyelembe. Jelenleg 41 pontot gyűjtöttünk, de csak 26 pontunk van, szóval a 40 eléréséhez, ami a biztos bennmaradáshoz kell, további 14 pontra van szükségünk, aztán meglátjuk, hol tartunk. Jelenleg a Monzával vagyunk egy szinten, a célkitűzés pedig az, hogy a tabella felső felében zárjunk.

A srácok erős választ adtak, volt egy jó 60 percünk, de aztán 3-0 után felületesek lettünk, és túl sok lövést engedélyeztünk az ellenfélnek. Statikus lett a játékunk, nem mozogtunk eleget, és a játékosok tudják, hogy mindenképpen jobban kell teljesítenünk.

Erre a lépésre volt szükségünk. A csapat jól teljesített egy órán át, agresszívek voltunk és letámadtunk, de aztán elkezdtük a meccset kontroll alatt tartani a saját térfelünkön, visszapasszolgattunk a kapusunknak, és hagytuk, hogy a Salernitana visszajöjjön a meccsbe. Ez elfogadhatatlan. Ezt túl sokszor láttuk ebben a szezonban, például a Monza és a Salernitana ellen korábban, amikor nem volt megfelelő a hozzáállásunk.

Az első tíz percben túl sokat passzoltunk a jobb oldalon, tehát javulnia kell a passzjátéknak, simábbnak kell lennie, és az egyszerűségre kell törekednünk.

Mindenkire szükségünk lesz, a fiatalok nagyon jól teljesítettek eddig, de háromnaponta meccset fogunk játszani, ezért nagyon fontosak lesznek a cserék, hogy ne lankadjon a csapat tempója.

Sok játékosunk hónapokat töltött sérüléssel bajlódva, és keveset futballoztak, szóval idő kell a teljes felépüléshez.

Látható, hogy Dušan Vlahović fizikailag jobban érzi magát, jobban mozog, élesebb, jól játszott technikai szempontból is. Ángel Di María csodálatos volt 45 percig, ha ezt ki tudja húzni 60 percre, az nagy előnyt jelentene számunkra.

Egy Chiesa - Vlahović - Di María hármas? Nem az a lényeg, hány csatár van a csapatban, hanem az, hogy készek legyenek melózni. Di María például az első félidőben sokat segített a védekezésben.”