Llorente: „A gól segíteni fog”

Llorente Fernando Andrea Pirloval.jpgFernando Llorente a tegnapi, Palermo elleni győzelmet követően örömének adott hangot, mivel sikerült megszereznie a szezon első gólját, illetve találatának köszönhetően a Juventus magabiztos különbséggel nyert otthon a tabella alján helyet foglaló szicíliai csapat ellen.

A második félidő tizenkilencedik percében a huszonkilenc éves csatár érvényesítette magasságból adódó előnyét védőjével szemben, és Andrea Pirlo beadását gólra váltotta a hiába nyújtózó Stefano Sorrentino mellett.

A meccset követően a csatár így nyilatkozott:

„Nagyon fontos győzelmet arattunk, és nagyon örülök, hogy gólommal hozzájárulhattam ehhez az eredményhez.

Különleges nap ez számomra, mivel megszereztem a szezonban az első gólom, amire már nagyon vártam. Minden bizonnyal ez segítségemre lesz a folytatásban, hogy hozzájáruljak a csapatteljesítményhez.

A spanyol csatár elismerőleg beszélt csapattársairól is, akik a tegnapi hazai győzelemmel sorozatban huszonharmadik hazai győzelemhez segítették hozzá a Juventust.

„Úgy léptünk pályára, hogy tisztában voltunk feladatunkkal: agresszíven kellett játszanunk a kezdettő. Ezt nagyon jól végrehajtottuk, és számos gólhelyzetünk volt az első félidőben. Mindenki jól teljesített, aki a pályán volt, és ugyanígy kell a továbbiakban is folytatnunk.

Az interjú zárásaként Fernando Llorente a góljáról beszélt, amelyet Andrea Pirlo passzából szerzett.

„Nem egyszerű betalálni szögletekből, mivel a védők lökdösnek. Már vártam, hogy egy hasonló beadás érkezzen utamba, és hogy végre gólt szerezzek a szezonban.